17. září 2013
Poznejte některé z možností, jak nabít novou energii, zbavit se letitých neduhů, připravit tělo na otěhotnění nebo spálit pár kilo!

Výrobky farmaceutických laboratoří mohou v mnoha případech pomoci, ale někdy je šetrnější a chytřejší sáhnout po přírodních zdrojích léčivé energie. Zní to možná staromilsky, ale můžeme vás ubezpečit, že když zvolíte ty správné, budete in. Trendy totiž existují nejen v oblékání a líčení, ale i v jídle a v tom, které nám může pomoci cítit se lépe, obzvlášť.

Spirulina
Je to druh mikrořasy, kterou Aztékové pěstovali ve zvláštních plovoucích zahradách a pak ji ve velkém konzumovali. Tahle nenápadná spirálka zásobovala jejich tělo vitaminy, minerály a živinami. Spirulina obsahuje, co naše tělo potřebuje ke zdravému fungování – rostlinné bílkoviny, betakaroten, železo, vitamin B12, který je stále důležitější pro naše nervy, esenciální a také vzácné mastné kyseliny. Plus hodně vitaminů, minerálů a živin. Spirulina působí protivirově, je účinným protizánětlivým a antibakteriálním prostředkem, takže pomáhá urychlit hojení kožních poranění a skvěle působí při žaludečních vředech a gastritidě. Je výborná i na hubnutí – výrazně ovlivňuje potřebu dát si něco k jídlu, protože je koncentrovaným zdrojem aminokyselin a sacharidů, které se rychle vstřebají do krve, a udržují tak organismus v pocitu nasycenosti. Spirulinu do sebe dostanete ve formě tabletek.

Chlorella
Stejně jako spirulina je také sladkovodní řasou a zajímavá je tím, že má nejvyšší koncentraci chlorofylu ze všech zelených rostlin. Jako aktivní antioxidant pomáhá efektivně odbourávat toxické látky a hlavně nebezpečné volné radikály. Poutá je na sebe a přirozenými cestami je odvádí z těla pryč. Zároveň organismu dodává to, co v naší stravě často chybí. Výzkumy ukazují, že užívání chlorelly může pomoci těm, které se snaží otěhotnět, ale nějak se to nedaří. Přispívá totiž k úpravě hormonálních funkcí a protizánětlivým působením také k likvidaci zánětů v těle. Antioxidační účinek navíc chrání vznikající vajíčko a přispívá k jeho zdravému vývoji. Dále prospívá při chudokrevnosti, kterou obzvlášť v těhotenství trpí řada žen, takže když se vám početí miminka podaří, můžete ji brát v těhotenství dál.