6. září 2013
Během spánku je probudí tak nutkavá sexuální touha, že začnou souložit s kýmkoli, kdo je zrovna po ruce. Problém je v tom, že ráno si vůbec na nic nepamatují. Všechno totiž zaspali.

Souložící spáči. Takto by se dali nazvat lidé trpící poruchou spánku, které se říká sexsomnie. V hlubokém spánku si dokážou užívat sexuální radovánky, dopustit se nevěry na svém partnerovi, ale umí i někomu ublížit. Skutečnost prožívají jako živý sen, aniž by jim z něj v hlavě zůstaly třeba jen kusé útržky.

Milostný život na nule
Připadá vám takové chování úsměvné? „Někteří lidé z toho mají hroznou legraci, neuvědomují si ale, jaké to je, s něčím takovým žít,“ postěžovala si nedávno čtyřiadvacetiletá Britka Chelsea Haroldová, která se rozhodla svěřit své intimní trápení novinářům. Na pohled obyčejná dívka bojuje se svým nekontrolovatelným chováním ve spánku už několik let. „Jako malá jsem bývala náměsíčná, ale myslím, že sexsomnie u mě začala tak před pěti lety,“ vypráví půvabná černovláska svůj příběh. „S mým bývalým přítelem jsme tehdy prožívali opravdu šťastný vztah. Dokud jednou večer nezačal mluvit o sexu z předešlé noci a o tom, jak moc se mu líbil,“ vzpomíná Chelsea.

„Myslela jsem, že si dělá legraci. Tu noc jsem totiž byla na milování příliš unavená. Jediné, na co jsem si proto dokázala vzpomenout, byla pusa a mazlení.“ Její expřítel si však takovou reakci vyložil jako narážku na své milenecké kvality. S Chelseou se tu noc totiž milovali dokonce dvakrát. „Tom mi řekl, že jsem mu připadala neukojitelná. Byl přesvědčivý, věděla jsem, že nelže,“ svěřuje se dívka. O měsíc později se pár rozešel. „Bylo pro mě hrozné zjistit, že v noci nad svým tělem nemám kontrolu,“ popisuje Chelsea, která se od té doby kvůli svému náměsíčnému sexování obává spát s muži. „Od doby, kdy se to stalo poprvé, mi sexsomnie zničila už několik vztahů.“ Její expartneři se cítili velmi dotčeně, když jim řekla, že celý sex prospala a na nic z předešlé noci si nepamatuje. „Když se to nějakému muži snažím vysvětlit, vypadám jako naprostý blázen. Z mého milostného života se stalo peklo na zemi a děsím se, jak zvládnu příští vztah. Vím, že pro muže musí být hodně těžké to pochopit. Mají pocit, že v posteli selhali,“ zoufá si.