10. srpna 2013
Nemusíte se hodiny mučit v posilovně, vyzkoušejte zázračné hubnutí sexem!

Když jsem minulý měsíc po roce jela navštívit svoji sestru, která se loni přestěhovala na Krétu, nechápala jsem, co se s ní děje. Ona, která byla vždycky pěkně poctivě moravsky rostlá a každé ráno mě budila do školy větou: „Hele, že v tomhle nemůžu jít? Mám strašnej zadek…!“ Ta holka, která se už od páté třídy týrala všemožnými dietami, které nikdy pořádně nefungovaly, mě přivítala na letišti v úzkých rourách a tílku, s postavou gazely. Celá zářila. Napadly mě dvě věci – hladovka a liposukce. Obojí jsem rychle zavrhla. Jak ji totiž znám, nikdy nevydržela hladovět déle než do západu slunce a má strach i ze seškrabování zubního kamene. Na vysávání tuku by ji nedostali ani heverem. Tajemství její postavy brzy vyšlo najevo – nový řecký milenec! Ano, sestra shodila svých nenáviděných deset kilo navíc v řecké posteli. Když se vracela každé ráno domů od milence, většinou jsem zrovna vstávala. Plácla sebou na gauč, slastně se usmívala, zívala a tvrdila: „Ty Řekové se snad učí sexuálním základům už ve školce, to je fakt síla…“ Ani nesnídala! Není sama. Sex místo diety je totiž poslední dobou stále populárnější téma.

Nejen dobrá nálada
Ve světě frčí kniha od Kerry McCloskey Ultimate Sex Diet. Autorka v ní popisuje svoji zkušenost, jak se jí podařilo během půl roku živého milostného vztahu s dobrým sexem shodit přebytečná kila: „Už po pár týdnech s novým partnerem jsem se cítila o hodně lépe. Sex zvedá náladu. Čím více kvalitního milování provozujete, tím více tělo tvoří endorfinů, což jsou látky, které nám zajišťují, že můžeme prožívat pocity štěstí a radosti…“

Kerry doporučuje, že aby sexuální dietka pěkně fungovala, je dobré se milovat v týdnu třikrát až pětkrát a o víkendu promilovanou dobu klidně zdvojnásobit. Považuje sex za formu cvičení, samozřejmě v případě, že neholdujete králičím manýrům a nejste hotovi za minutu až dvě, přičemž se jeden hýbe a druhý drží. Abyste shodila, chce to se trošku odvázat a nebát se střídat různé pozice, popřípadě místa v bytě. „I na kuchyňské lince se totiž dají zažít věci, nejen v posteli,“ vzpomněla jsem si na slova mé čerstvě zeštíhlené sestry. Během průměrného milostného aktu, počítejme tak patnáct minut řádění (takže nikoliv pohyby ve stylu výše zmíněných králíků, samozřejmě), spálíte přibližně 150 až 250 kalorií.

Ty do sebe dostanete, když sníte například třicetigramovou tabulku čokolády. Nebo kuřecí hamburger či sendvič s krůtí šunkou a sýrem. Vypijete tři decky červeného vína nebo půllitrovku koly. Dobrý dvacetiminutový sex vydá podle průzkumů za půl hodinky průměrného cvičení – v posilovně, běhu v lesoparku nebo třeba dynamické jógy. Což je fajn, ale kdybyste chtěla počítat jenom kalorie z pohybu, určitě byste se nedostala k tak oslnivým výsledkům, ke kterým se promilovala moje sestra nebo paní Kerry. Dobrý sex a klapající partnerský vztah mají totiž, co se postavy týče, ještě další tajemství… A není to kupodivu příliš komplikované. Když tělo často a hojně produkuje endorfiny, člověk je šťastný. A když je člověk šťastný, nepotřebuje si negativní emoční stavy kompenzovat jinak – třeba tím, že v noci vybílí ledničku nebo si koupí dvě obří milky a sní je na posezení. Když je nám tak všelijak a náš sexuální život skomírá, většinou snídat nezapomeneme. Pěkně zajíme splín ve velkém stylu. Když to v posteli klape, stane se, že na nějakou snídani klidně zapomeneme nebo si zobneme jen něco menšího.