3. června 2017
Stačí málo a den plný odpočinku na lehátku skončí vašimi zarudlými tvářemi. Co dělat, aby vás slunce nesežehlo, ale opálilo?

Myslete na svou pleť a vždy se namažte krémem

S kůží bílou jako alabastr se nemůžete z ničeho nic vyvalit na lehátko u moře. V takovém případě se spíš schovejte pod slunečník a vylézejte z něj až postupně. A i v případě, že léto trávíte v Praze, se namažte krémem – minimálně na obličeji, krku, uších a rukou, tedy místech, na která určitě bude sluníčko svítit. Používejte ochranný krém minimálně s faktorem 15, u světlejších typů pleti sáhněte spíš po třicítce. A namažte se ještě doma, nejlépe půl hodiny před odchodem. Pokud máte pigmentová znaménka, zeptejte se lékaře, jak je chránit.

Nepřehánějte to

Ráno jste přiletěli do Egypta, a tak se hned všichni ženou na pláž a opustí ji až k večeru? Buďte chytřejší. K pěknému opálení vám stačí jen čtvrthodinka na přímém slunci. Mezi 11. a 15. hodinou se ale neopalujte vůbec, slunce je nejsilnější a často se spálí i snědé typy. Nejlépe uděláte, když zalezete na stinnou zahrádku, kde si dopřejete delší obědovou pauzu.

Čtěte také: Co vám hrozí, když nejste namazaná?

Mažte se každou chvíli a správně

I když vám to může připadat jako ohrané klišé, opravdu se vyplatí mazat se pořádně a hlavně často. Po každém koupání, otření ručníkem nebo jakmile se zpotíte. A jeké je správné množství krému? Na obličej počítejte se dvěma dávkami o velikosti lískového oříšku, na tělo pak se třemi vlašskými ořechy.