15. června 2013
Toužíte po hladkých tříslech, ale stydíte se navštívit kosmetický salon? Poradíme vám, jak se sama a účinně zbavíte porostu v rozkroku.

Pokožka jako satén za pět minut!
Chloupky můžete odstranit několika způsoby – depilačním strojkem, holicími mléky, studeným nebo teplým voskem a žiletkou. Zjistili jsme, že i přes svou krátkou trvanlivost nejúčinnější domácí metodu představuje klasické mokré holení.

Důvod: je rychlé, nebolí, a pokud se povede, nezanechává za sebou spoušť strupů, červených pupínků nebo špatně oholených míst (tento problém nastává hlavně u holicích mlék, která stěží odstraní hustší porost). Pravda, hladký klín vám vydrží pouhé dva dny. Pokud si ale z depilace uděláte zkrášlovací rituál, který vám oživí každodenní nudné sprchování, nebudete litovat.

Jak na to: Před holením si dopřejte sprchu nebo koupel. Díky teplé vodě chloupky změknou a dají se lépe odstranit. Pomažte si intimní partie dámskou holicí pěnou. Pozor! Podle gynekologů byste se měla vyhnout silně parfémovaným přípravkům, které mění přirozené pH. Ideální jsou výrobky, které mají neutrální nebo lehce kyselé pH. S holením začněte v oblasti stydkých pysků – stékající voda vám tak nesmyje pěnu, jako by se stalo při opačném postupu. Snažte se holit vždy po směru chloupků (porost v oblasti třísel roste dvěma směry – vždy zprava nebo zleva do středu). Používejte dvoubřitý nebo tříbřitý holicí strojek.  Žiletku oplachujte po každém tahu studenou vodou – zamezíte tak jejímu otupení. Po skončení celé operace smyjte zbytky pěny, pleť osušte a zapudrujte dětským zásypem, nebo ji potřete olejíčkem s azulenem (zabrání alergické reakci), případně přiložte na oholená místa zklidňující obklad ze silného odvaru černého čaje. Bezprostředně po depilaci se vyhněte použití mýdel a sprchových gelů, které pokožku zbytečně vysušují. Koupání v chlorovaném bazénu nebo návštěvu pláže odložte raději na druhý den.

Tip: „Na holení nepoužívám žádné pěny ani gely, ale obyčejné tělové nebo pleťové mléko. Moje pokožka je pak vláčná a hydratovaná,“ radí čtenářka Mirka, dvacetiletá studentka ekonomie z Olomouce.