29. dubna 2013
Dříve byla jarní detoxikace nedílnou součástí roku, dnes se na ni často zapomíná. Dopřejte tělu generální úklid, vrátí vám to zdravím a energií.

Špatné trávení a zažívání, bledá pleť s nedokonalostmi, alergie, nadváha, únava, bolesti hlavy… Zní vám to povědomě? To vše jsou potíže, za které může přetížený organismus. A není lepší chvíle než jaro, kdy byste mohli své tělo z gruntu očistit. Jak tedy své tělo pořádně detoxikovat?

Ráno začněte vodou s citronem

Dejte si před snídaní sklenici vody s vymačkanou půlkou citronu. Nejenže se tak rychleji nastartujete a proberete, ale citron má na tělo další přívětivé účinky: organismus nejen hydratuje, ale také povzbuzuje zažívání. Tím zvyšuje schopnost odplavit toxiny z těla.

Pravidelně cvičte

Cvičení povzbuzuje krevní oběh i lymfatický systém. Pravidelnou sportovní aktivitou posílíte celé tělo včetně trávení. Lidé, kteří pravidelně cvičí, mají mnohem nižší celkovou hladinu toxinů v těle.

Omezte spotřebu cukru

A to včetně medu, melasy či umělých sladidel. Při zvýšené spotřebě cukru tělo potřebuje více inzulinu, zatěžuje slinivku a celkově se vyčerpává, což v delším časovém horizontu vede nejen k nadváze a chronické zácpě, ale i k nebezpečí rozvoje cukrovky či rakoviny.

Pijte hodně čaje

Je to skvělý antioxidant, pomáhá tělo zavodnit a zároveň tlumí pocity hladu. Platí to zejména pro bylinné čaje. „Mohu doporučit recept staré tibetské medicíny – antilipidový detoxikační čaj, který je vhodný také k harmonizaci základních výměnných procesů v těle,“ radí poradkyně ze salonu Avenue Jana Burger. „V Číně jsem si velmi oblíbila oolong. Tento polozelený čaj má pozitivní účinky také na spalování kalorií.“