15. dubna 2013
O svůj obličej jistě pečujete. Pleť hydratujete, používáte různá séra a anti-age krémy – vypadá teď o šest sedm let mladší. Ale co krk?

První věcí, kterou můžete udělat, je nevynechat ho z každodenní péče – anti-age krém zkrátka vmasírujte i do pokožky krku a dekoltu. Mnoho předních kosmetických značek vyrábí přípravky cílené přímo na pleť krku – skvělá jsou séra od Orlane, Thalga, Sisley nebo La Prairie.

Když už se zdá, že jen to nestačí, můžete jít buď cestou přirozeného stárnutí a vsadit na vaši jiskru v oku, nebo vyhledat plastického chirurga – ostatně žen, které volí druhou možnost, je stále víc… „Estetická medicína nabízí zákroky čím dál méně invazivní, a přitom se skvělými výsledky,“ říká Sam Rizk. „Spravit“ si obličej pomocí některé z výplní, frakčním laserem nebo botoxem je dnes záležitost obědové pauzy. V první, nejméně invazivní fázi „restaurování“, pomůže aplikace botoxu nikoli do svalu, jak je to zvykem v obličeji, ale do kůže (intradermálně).

Hezké linii krku a šíje se dá dopomoci liposukcí tuku v oblasti brady – v Asklepionu provádějí nejjemnější a nejšetrnější známou metodu, vibrační liposukci, a to obvykle pouze v lokálním znecitlivění. Mnoho odborníků dnes spíš nedoporučuje klasický invazivní lifting, preferují neinvazivní Ultherapii, při níž se povislý krk tvaruje přístrojem  fungujícím na bázi fokusovaného ultrazvuku. Ze speciální sondy jsou vysílány jednotlivé ultrazvukové vlny, jejichž účinek je koncentrován do jednoho bodu. Zajímavá je také neinvazivní metoda Thermage neboli vypínání kůže laserem.

Nicméně již zmiňovaný lékař Sam Rizk a mnozí další estetičtí specialisté se shodují, že i tyto metody mohou fungovat jen do určité míry. „Když jsou povolené svaly a kůže krku tvoří ‚krocaní‘ faldy, lze to opravit jen mechanickým pozvednutím všech vrstev krku,“ poznamenává Rizk.