12. dubna 2013
Jestli se bojíte, že po sebemenší plastice dopadnete jako Donatella Versace, zapomeňte. Našli jsme jedenáct důvodů, proč se nechat vylepšit.

Čachtická paní se koupala v krvi, aby získala zpět své ztracené mládí a krásu. Chápeme, že do toho se vám nechce. Naštěstí máme my, ženy 21. století, štěstí. Mládí můžeme získat téměř na počkání – díky plastické chirurgii. Pokud ještě stále váháte, zda jít „pod kudlu“, máme pro vás pár pádných důvodů, proč říct Ano. 

1. Omladí vás
Specialisté z Kliniky GHC Praha se shodují, že například facelift nebo zvednutí víček ženy omladí o pět až deset let. Ubrat tolik let vaší pleti nezvládne ani ten nejzázračnější krém, zato jedno odpoledne strávené na klinice vám mladistvý vzhled zajistí i na několik let.
 
2. Nebudete litovat
Naopak se sama sebe zeptáte, proč jste tam nešla už dávno! Stačí jen věnovat dostatek času výběru plastického chirurga a následné konzultaci s ním.
 
3. Zvedne se vám sebevědomí
Možná, že v sobě díky nabyté sebedůvěře objevíte schopnosti, o kterých jste neměla ani zdání. „Sebevědomí je jeden z hlavních důvodů plastických operací vůbec. Každý zákrok, který je na místě, zvyšuje sebevědomí. Pokud to vezmeme čistě statisticky, nejvíce sebevědomí dodává zvětšení prsou,“ potvrzuje Miroslav Krejča z Kliniky GHC Praha. Pocit méněcennosti je navíc podle psychologů pro ženy mnohem nebezpečnější než podstoupení plastické operace, která je takového stavu zbaví.

4. Začnete si užívat léto
Až třetinu žen trápí křečové žíly, kvůli kterým své nohy dokonce i v létě nechávají zahalené v kalhotách a odmítají nosit šaty nebo sukně. Stejně je to i s pigmentovými skvrnami a striemi, kvůli kterým se často ochuzujeme o vodní radovánky v plavkách.

5. Pomůže vám zdravotně
Ano, i plastická operace vás může zbavit bolesti hlavy, kterou způsobují i velká prsa nadměrnou zátěží krční páteře. Podle plastického chirurga Krejči se ze zdravotních důvodů nejčastěji provádí právě zmenšení prsou. Velké poprsí totiž způsobuje vedle bolesti hlavy i vadné držení těla a bolesti zad. Na druhé příčce jsou pak těžká víčka, která se podílejí na oční únavě a zmenšují periferní vidění.