8. dubna 2013
neradíme, abyste následovala generaci současných dětí, která prosedí většinu času u facebooku s pytlíkem chipsů a lahví koly. Ale vzpomínáte si, jak jste trávila volný čas, když jste sama ještě chodila na základní školu?

Nejspíš jste po příchodu ze školy odhodila tašku a vyrazila s kamarády ven. A tam jste běhali, skákali, hráli si na honěnou, s míčem. Mohla jste se cpát čokoládou, a když vám babička při každé návštěvě nandala knedlík navíc, jen kroutila hlavou, jaké jste rachitické dítě. Divíte se, že jste na třídní fotce byla samá ruka, samá noha, i když jste ani netušila, co znamená slovo aerobik? Jistě, všichni víme, že děti spotřebují více energie na růst. Pravdou ale také je, že jako prckové jsme se mnohem víc hýbali. Tenkrát pro nás pohyb nebyl jen permanentkou na spinning.

Právě běžný pohyb, který byl u dětí samozřejmostí každého dne, nám dnes nejvíc chybí. Pracujeme zalezlé v kancelářích a potom utrácíme peníze za trenéry, abychom ve fitcentrech shodily kila navíc. Jestli je však pro vás zvedání činek a funění na rotopedu mučením, proč nezkusit hubnout jinak, hravě? Inspirujte se svým dětstvím! Poradíme vám, jak na to.

Takhle to dělají děti aneb 7 kroků, jak se přirozeně hýbat!
Co dělají děti: Pohybují se všude po svých, chvilku neposedí.
Co máte dělat vy: CHOĎTE pěšky!
Kolik spálíte: 860–1560 KJ/hod.
Chůze je pro člověka nejpřirozenějším pohybem, navíc je vhodná pro všechny věkové i váhové kategorie. Nechte auto zaparkované před domem a vyrazte do ulic pěšky. Přes týden můžete ujít aspoň část trasy do práce a z práce, o víkendu pak nazujte pohodlné boty a hurá na procházku do lesa, parku nebo na výlet, ideálně s mapou a po turistické stezce. Výsledky se dostaví brzy, chůze je skvělá na zpevnění zejména dolních partií a výborně vám utuží kondičku.
Tip: Denně byste měla ujít kolem deseti tisíc kroků. Pořiďte si krokoměr, který vám poctivě spočítá, kolik jste toho za den prochodila.