3. dubna 2013
Vyčistí pleť, zeštíhlí stehna, zvýší imunitu – není to skvělé?

Krásné pevné tělo a zdra­vá pleť je snem každé ženy. Aby se sen splnil, mu­sí být organismus v na­pro­sté pohodě. A proto je důležitý lymfatický neboli mízní systém. V těle funguje jako čistička, protože odvádí odpadní produkty látkové výměny. Za normálních okolností o něm ani nevíme. Ov­šem když se jeho funkce zpomalí či dokon­ce porouchá, je to hned znát – dochází k hromadění vody a ško­dlivin pod kůží, nehezky se zvyšuje objem např. na stehnech a hýždích a objeví se nepříjemné otoky. 

Aby se to nestalo, je důležitá prevence. A tou jsou právě lymfa­tické masáže, které chod systému podpoří. Lymfatická masáž čili lymfodrenáž je speciální masážní technika. Na rozdíl od klasické ma­sáže se provádí plošnými kruhovi­tými a spirálovitými hmaty s pomalou frekvencí a malým tlakem. Je to metoda účinná a propracovává celé tělo od nohou, přes ruce až k hlavě. „Nejúčinnější jsou masáže manuální, tedy prováděně ručně,“ říká specialistka.

Jedná se o kúru, která zlepší nejen zdravotní stav, ale i kvalitu vlasů a pleti. Často bývá nahrazována masáží přístrojovou, která pracuje na principu postupujících tlakových vln. Je to jednodušší, ale ne tak efektivní. Pokud se chcete opravdu rozmazlovat, dopřejte si lymfodrenáž v kombinaci s kyslíkovou terapií nebo kryoterapií v poláriu – to bude mít teprve účinek!