25. března 2013
Nevíte si rady, co znamenají výrazy v katalozích klinik plastické chirurgie? S naší abecedou se dozvíte i to, jaké části těla si můžete nechat spravit.

Abdominoplastika
Plastická operace břicha, kterou se řeší přebytečný tuk, povislá kůže i povolené břišní svaly. Pomůže tak nejen lidem, kteří velmi výrazně zhubli, ale i ženám, které mají po vícenásobném těhotenství uvolněné břišní svalstvo a kůže se jim nevrátila do původního stavu. Nevýhodou je dlouhá jizva, která se však dá skrýt prádlem.

Body Tite
Jde o liposukci, která se postará i o vzhled a kvalitu kůže. Lékař odsaje tuk a současně pomocí radiofrekvence vypne a vyhladí kůži. Proud zespodu kůží proniká a teplo, které se tím tvoří, ji ozařuje a následně vypíná. Stimuluje se tak tvorba nového kolagenu.

Celulitida
Pomerančová kůže trápí až 90 procent žen. Nesouvisí s nadváhou, protože celulitidu mají i štíhlé dívky. Je výsledkem změn podkožního tukového vaziva, v němž je zadržována voda. Proti ní pomohou každodenní masáže a také pravidelné lymfatické masáže. Nezapomínejte ani na správnou životosprávu.

Čelisti
Plastikou čelisti je možné zvětšit nebo zmenšit bradu. Zvětšuje se pomocí umělého implantátu nebo posunutím vlastní kostní tkáně. Operace se provádí z vnitřní strany dolního rtu, takže jizvy nejsou viditelné.

Dysport
Jde o botulotoxin typu A. Používá se stejně jako botox při korekci vrásek na čele, u kořene nosu, v okolí očních koutků a při redukci vrásek na krku. Poradí si i s nadměrným pocením. Aplikace trvá jen asi deset minut a je bezbolestná, účinek vydrží tři měsíce.

eMatrix
Nejnovější metoda omlazování pleti využívá radiofrekvenční energii. Jde o neinvazivní vypnutí pleti, používá se i k odstranění jizviček po akné. Výhodou je minimální doba rekonvalescence. Protože není tato technologie založená na světle, je navíc vhodná pro všechny typy pleti.