9. listopadu 2010
Krém ani salonní kúry na ni nezabraly? Kosmetika totiž pomáhá, jen když ji zvolíte správně. Zjistěte, jaký typ trápí vaše pozadí, a pak nepřítele zasáhněte přesně mířenou péčí! Poraďte se s Cosmopolitanem.

1. typ: Když kůži zmáčknete, objeví se malé dolíčky.

Péče pro vás: Nastartujte den masáží s peelingem. Podpoří prokrvení pleti, což se hodí obzvlášť tehdy, když pak celý den v práci sedíte. Hrudky pod kůží se totiž tvoří hlavně kvůli nedostatku pohybu a nevhodné stravě.

Tip: Vydržte celý měsíc nepít večer alkohol a místo kávy vsaďte na vodu a bylinkové čaje, abyste si pročistila tělo.

Pohyb pro vás: S přáteli se místo v hospodě sejděte v salsa klubu. Vrtění pánví zpevňuje zadek a hýždě.

2. typ: Malé dolíčky jsou viditelné na první pohled.

Péče pro vás: Vybírejte si speciální přípravky na celulitidu, které pomáhají utvářet v kůži nová kolagenová vlákna, a zapracujte je do pleti masáží, která účinek krému ještě umocní. Vyhýbejte se cigaretám a stresu. Když máte chuť na čokoládu, dopřejte si hořkou s vyšším obsahem kakaa; polyfenoly, jež obsahuje, odbourávají toxiny usazené v problematických partiích! Místo sušenek si dejte jablka, čistí trávicí soustavu. 

Pohyb pro vás: Zkuste běh, jízdu na bruslích a jógu. Skvěle pomáhá také přístroj Power plate, který zrychluje krevní oběh a přináší rychlejší výsledky cvičení.

3. typ: Hýždě jsou poseté výraznějšími dolíčky.

Péče pro vás: Kosmetické přípravky už samy o sobě nepomohou, nejvíc zmůže cvičení a změna jídelníčku. Celulitidu už dnes mají i mladé Asijky, které dříve netrápila. Důvod? Často se stravují ve fast foodech! Radikálně zabere třídenní očista – jezte a pijte čerstvé polévky s rajčaty, zeleninové džusy a bylinkové čaje. Vynechte polotovary a zmrazená jídla, která obsahují vyšší podíl soli, konzervantů a další chemie, což jsou hlavní viníci vzniku celulitidy. Snídejte čerstvé ovoce, dopřejte si saláty bez sýru, který může brzdit zažívání.

Pohyb pro vás: Ráno si deset minut zaskákejte přes švihadlo nebo na trampolíně. Nastartujete lymfatický systém, aby po zbytek dne pracoval ve váš prospěch.