2. března 2013
Nejsou to úplně dobré vyhlídky. Teoreticky budete ztrácet krásu, formu i chuť na sex. Prakticky se to ovšem dá zpomalit.

Proces stárnutí je nevyhnutelný. Postupuje v závislosti na celé řadě faktorů – geny počínaje a životním stylem i prostředím konče. Aniž bychom vám doporučovali jednu plastickou operaci za druhou, nabízíme funkční rady, jak ze svého mládí, intelektu, svěžesti a krásy zachránit co nejvíc. S akcí začněte neprodleně.

Kůže a nehty
Co se bude dít: To už jste možná zpozorovala ráno v zrcadle. S věkem kůže ochabuje, získává tenčí a průhlednější vzhled, bledne. Nehty rostou pomaleji, zakalují se a později žloutnou.
Jak se zachránit: Nevystavujte se přímé­mu slunci bez ošetření přípravky s UV faktory. Solarium je naprosté tabu. Provozujte obličejovou gymnastiku, jednou za čas (ideálně na jaře a na podzim) si dopřejte pročišťující kúru, na pleti se to hned odrazí. Nehtům dopřejte dostatek zinku, vitaminu A a vápníku. Používejte kosmetické příprav­ky určené pro váš věk a nezaměňujte denní krémy s nočními. Pozornost věnujte krku, dekoltu a oblasti kolem očí.

Sexualita
Co se bude dít: Perimenopauza (předčas­ná menopauza) se může objevit už kolem pětatřiceti. Pokles libida u většiny žen souvisí se zeslabením vaginální stěny a povolením poševních svalů.
Jak se zachránit: Existují speciální cviky na posílení intimních partií. V sexu se nerozpakujte říct partnerovi o svých přáních, neupadejte do stereotypu. Pokud podezíráte svou antikoncepci jako původce ztrá­ty libida, požádejte lékaře o její změnu.

Kosti a klouby
Co se bude dít
: V průběhu života se kosti obnovují, ale s věkem se proces zpomalu­je. Obvykle nastává obrat k horšímu kolem třicítky, pro ženy je problematické období po menopauze. Kosti jsou řidší a lámavější, páteř méně pevná se sklony ke křivení.
Jak se zachránit: Nevyhýbejte se jídlům s vápníkem, je důležitou složkou potravy. Nedržte nevyvážené redukční diety.  Zvol­te si pohybovou aktivitu, je třeba udržovat flexibilní také svaly, nejen kosti a klouby.