20. ledna 2018
Během zimy prochází naše pleť náročnými zkouškami. Venku bojuje s mrazíky, uvnitř zase s klimatizací. Nepříjemným následkem je vysušení, které se projevuje šupinkami a popraskanými rty. Výsledkem je mdlý a unavený vzhled pleti.

Za pěkným opálením, ale i lepší náladou a dobrodružstvím se v zimním období rádi vydáváme do exotických krajin. S tím se naše pleť vyrovnává dobře (pokud nezapomenete na ochranný UV faktor). Kámen úrazu je cesta, která dovolené předchází a následuje. Během několika hodin strávených na letišti a v letadle pleť zbytečně trpí. Jak ji během dlouhého cestování, ale i obyčejného dne v kanceláři nebo delších procházek venku vrátit zpět do pohody, si povíme právě teď.

Přírodní oleje – hloubková péče plná vitaminů

Klíč ke zdravé pleti je pravidelná péče, kterou naše kůže potřebuje během noci, zejména před náročným dnem či cestou. To pravé rozmazlení pokožce dodají přírodní oleje, které ji hydratují do hloubky a „nadopují“ ji potřebnými vitaminy. Pro mladší či mastnější typ pleti výborně fungují oleje, jako je rýžový, meruňkový nebo z hroznových jadérek, které se snadno vstřebávají a neucpávají póry. Najdete je např. v séru MARK organic oil Lemongrass, který kromě ochrany před vysušením a díky obsahu citrónové trávy a vitamínu E navíc napomáhá regeneraci pokožky a zvyšuje její pevnost a pružnost.
Pro zralejší pleť se sklony k vysušování je vhodný arganový a jojobový olej s účinky proti stárnutí a tvorbě vrásek. Silným antioxidantem, který pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu je také olej kávový, který díky svým protizánětlivým vlastnostem zároveň redukuje oteklé oční okolí (hallelujah). Ideální je vyzkoušet, který z olejů vám nejlépe sedne, nebo rovnou sáhnout po séru, které obsahuje jejich vyváženou kombinaci. MARK organic oil Coffee je olejové sérum, které obsahuje všechny tři oleje (arganový, jojobový, kávový) plus doplňuje jejich účinky rýžovým olejem a vitamínem E.

Pleťové vody – záplava svěžesti a okamžitá hydratace

Účinným a přitom velmi praktickým bojovníkem proti vysušení pleti během dlouhé cesty či pobytu v klimatizovaném prostředí je pleťová voda. V mžiku příjemně osvěží, rozjasní tón pleti a dodá ji zpět zářivý vzhled. Svou květinovou vůní, která mimochodem zmírňuje stres a vnitřní napětí, vás okouzlí čistě přírodní voda z damašské růže. Tento přírodní klenot má kromě osvěžujících a rozjasňujících účinků mnoho dalších: čistí a tonizuje, působí proti stárnutí a tvorbě vrásek, má omlazující efekt, regeneruje a zklidňuje, zmírňuje začervenání.
Pro sušší a citlivější typy pleti jsou vhodné organické pleťové vody z ovocných květů, např. z pomerančovníku. Výtažek z pomerančových květů v sobě spojuje čistící, regenerační a ošetřující účinky a blahodárně působí na mdlou pleť bez jasu, které dodá svěžest a zářivý vzhled. Jemná květinová vůně s citrusovými tóny navíc zklidní a pomůže proti trémě či úzkosti a navodí pocit štěstí.

Úsměv na tváři a dobrá nálada

Říkáte si, co je vedle olejů a pleťových vod tím třetím bojovníkem? Přece spokojený pocit, kterým po jejich použití budete oplývat. Úsměv na tváři a dobrá nálada jsou totiž absolutními vítězi mezi všemi kosmetickými triky a tipy.