25. prosince 2017
V chladném období roku je přirozené chránit si tělo před zimou a mrazem vhodným oblečením. Stejnou pozornost ale vyžaduje i naše pokožka. Jakým kosmetickým přípravkům bychom měli dát v zimě přednost a čeho se vyvarovat?

1. pravidlo: Nebojte se hydratace

„Asi patnáct minut před odchodem do mrazivého ovzduší bychom si měli aplikovat booster, denní krém, můžeme přidat BB krém nebo make-up, záleží, jak je kdo zvyklý. Základem je zvolit výživnější krém, než ten, který používáme v létě. Určitě nic nezkazíme, pokud použijeme hydratační řadu. Mnoho lidí si myslí, že hydratační krémy by se neměly v zimě používat, že by nám mohly „zmrznout“ na obličeji, když vyjdeme ven a je pod nulou. Pokud však používáme kvalitní kosmetiku, je tato obava bezpředmětná. Moderní přípravky, tzv. kosmeceutika, nepracují pouze na povrchu pokožky, ale umožňují aktivním látkám pronikat do jejího nitra a tam působit. Stejně tak v případě, když má někdo aknózní pleť, může s klidným svědomím použít aktivní booster při akné,“ vysvětluje kosmetička značky Essenté Petra Kvapilová.

Náš tip: Super pomocníci na hydrataci pleti v zimě

2. pravidlo: I v zimě myslete na potřeby své pleti

Podle Petry Kvapilové chybuje řada žen v tom, že volí v zimě nesprávné krémy. Například pokud ženy trápí akné, používají krém na akné, ale zapomínají, že pleť je v zimě citlivá, takže si ji celkově vysušují. Když pak zjistí, že ji mají suchou, použijí výživný krém. Jenže akné se tím zhorší, a tak vzniká začarovaný kruh. Řešení je přitom jednoduché: „Stačí používat přípravky, které se dají kombinovat. I z tohoto pohledu považuji za ideální kosmetiku Essenté, která obsahuje široké portfolio produktů, které se dají navzájem kombinovat podle aktuální potřeby, a obsahují látky, které na sebe svými účinky navazují. Proto doporučuji v takovém případě použít na akné booster, lehký krém proti akné a na zbylá místa nanést například krém na kuperózní pleť (se sklonem k začervenání), který je velmi jemný, určený na citlivou pokožku,“ doporučuje Petra Kvapilová, která svými radami přispívá na blog Inspirace.essente.cz. Varuje také před častým střídáním přípravků od různých značek, které způsobí v pokožce „zmatek“ a kýžený efekt se tak nedostaví.