5 super triků pro luxusní opálení

Tyhle bronzující, jemné a elektrizující triky vám tak přilehnou k letní kůži, že všichni muži, kteří i jen uslyší sebevědomé křupání písku pod vašima nohama, zalapají po dechu. Hm, nepotřebují první pomoc?!

Rozpálené nohy
Příprava
Pravá plážová hvězda se neobejde bez opálených nohou. Nevystavujte je ale zbytečně slunci, použijte raději samoopalovací mazání. Vyberte si takové, které tmavne postupně (u dvousložkové novinky Selftan, Piz Buin, 649 Kč, si můžete rovnou zvolit odstín opálení). Nanášejte ho každý den – celý týden před výpravou k vodě. Díky malému množství samoopalovací DHA látky se intenzita barvy den ode dne zvyšuje. U silnějších samoopalováků, jejichž účinek je skoro okamžitý, hrozí, že vám na kůži vytvoří protivné šmouhy. Ty pak nanášejte nejlépe večer, ať se do rána mazání dostatečně vsákne.

Než vyrazíte
Máte-li nohy v barvě čokolády, pak už jen stačí odstranit nepěkné chloupky. Večer před plážovou jízdou se vyhněte voskům a depilátorům, po nichž je kůže na sluneční paprsky ještě citlivější, a raději sáhněte po ostrém břitu žiletky. Na konci sprchování (chloupky se zjemní, a tak nehrozí, že by se zlomily nebo začaly zarůstat) použijte zvlhčující krém na nohy (třeba gel vhodný i pro citlivou pokožku Satin Care Pure & Delicate, Gillette, 139 Kč) a novou žiletku (nám se osvědčilo ostří Venus ProSkin, Gillette, 329 Kč). Touhle dvojicí svoji pokožku rozhodně nepodráždíte. Nakonec dolní končetiny a oblast třísel přestříkněte sprejem, který zbaví kůži začervenání (takhle vás oblaží třeba hojivý sprej Aloe vera, Fytofontána, 155 Kč).

Božský dekolt
Příprava
Kůže ve výstřihu je velmi jemná, proto byste o ni podle dermatologů měla pravidelně pečovat. I minimální vystavení UV paprskům může napáchat skvrny a proměnit sametovou pokožku ve zhrublou škrabku. Svoji hruď přetřete každý večer přípravkem s kyselinou glykolovou, abyste zklidnila podráždění. A na den pak nezapomeňte použít krém s faktorem SPF 15 či vyšším.

Než vyrazíte
Svlažte dekolt tělovým olejem, který vaše vnady svůdně prozáří (zkuste Ochranný olej SPF 40, Vichy, 480 Kč). Stupeň přitažlivosti ještě zvýšíte, když jim dopřejete mazání se třpytem (zkuste bronzující tělový olej Royal Oil Coconut, Too Faced, 790 Kč), odrazy slunečních paprsků totiž vašim kopečkům přidají na objemu. Anebo do prsního žlábku jednoduše naneste trochu bronzeru.

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda