Odpovídáme na 5 otázek o vašich vlasech

Vlas roste jeden centimetr za měsíc. Přejete-li si vlasy do půli zad a máte sotva krátké mikádo, vlasy dorostou až za dva tři roky!

5. Dá se zdraví vlasů ovlivnit vitaminovými doplňky?
„Pouze pokud je kvalita vlasů snížena kvůli špatné životosprávě. A i v tomto případě nestačí sezobnout vitamin a če­kat zázrak. Vaše vlasy jsou něco jako orgán a podle toho je třeba s nimi zacházet,“ říká kadeřnice Jana Burdová, která vlastní studio v Teplicích. Dopl­ňu­je ji Petr Vacátko z pražského Bomton Loft studia: „Důležitější je správně zvolená vlasová kosmetika.“ Jen tak může být vaše hříva zdravá a házet lesky jako prasátka od zrcátka.

4. Je chyba, když aplikuji naráz několik vlasových přípravků? Tužidlo, gel, lak...
„A proč tolik stylingu?“ diví se odborni­ce. Pokud máte dobrý střih, použijte raději vlasovou kúru a ochranné sérum. „Zdravé vlasy žádné tužidlo ani gel nepotřebují. Trochu laku bez obsahu alkoholu jim nevadí, ale pak už žádnou te­pelnou úpravu žehličkou nebo kulmou,“ prozrazuje recept na zdravě vypadající korunu krásy Burdová. To, že tolik přípravků vlasy přetěžuje, si myslí i expert z Bomtonu. A prozrazuje, jak na snadný styling: „Stačí použít tužidlo do mokrých vlasů, následně krém nebo vosk na konečnou úpravu.“

3. Škodí časté fénování vlasů v předklonu?
Naši experti si to nemyslí, naopak je to podle nich snadná cesta, jak u přírodních vlasů získat na objemu. „Kštice se nesmí hlavně přesušovat,“ upozorňuje Vacátko. Lepší je ale používat iontové fény. Kadeřnice roku 2011 Jana Burdo­vá ještě  dodává, že prodloužené vlasy se v předklonu sušit nesmějí.

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda