Kdy je dobré začít s regenerací pleti

Pleť stárne už od našeho narození. první známky stárnutí vidíte ve dvaceti. Ve 45 letech pomalu začíná klesat schopnost kůže se regenerovat.

péče o pleť

kosmetika

pleť

regenerace pleti

Na svět jsme přišli zabalení do materiálu, který je lehký, ale přitom pevný, pružný a nepromokavý... Ano, je to pokožka, kdo naše tělo chrání před vlivy okolního světa. S námi roste, opravuje se, je dokonalým senzorem – informuje nás o prostředí, ve kterém se pohybujeme.

Je bariérou, která nás chrání před znečištěným ovzduším, škodlivým zářením, poraněními a nebezpečnými mikroorganismy. Žádná část lidského těla nevyžaduje tolik pozornosti jako naše kůže. Ošetřujeme ji krémy, zkoumáme každou změ­nu, prověřujeme i drobnou vrásku či skvrnku. Víte, že kůži tvoří tři vrstvy – epidermis, dermis, hypodermis? A všechny tři jsou stejně důležité.

Jeden za všechny, všichni za jednoho...
Horní vrstva epidermis je průsvitná a neobsahuje cévy. Rodí se v ní nové kožní buňky. Po narození se pomalu pohybují směrem nahoru, přičemž ztrácejí hydrataci a zplošťují se, až nakonec vytvoří papírově tenkou vrstvičku na povrchu epidermis. Tato tenká bariéra chrání naši kůži před ztrátou hydratace a poškozením zvenku. Je-li pleť mladá, kožní buňky se nahrazují každých 15 až 30 dní. Jak stárneme, obnova buněk může trvat až dvakrát tak dlouho.

Prostřední kůže se nazývá dermis. Obsahuje kolagen a elastin, dávající kůži formu, tvar a pružnost. V mladé kůži se kolagen a elastin neustále obnovují. Proto se mladá pleť stále vrací do svého původního tvaru, aniž by se na ní tvořily vrásky. Ve starší kůži už kolagen a elastin nejsou tím, čím bývaly, a tak často se neobnovují. Starší kůže se proto prověšuje a tvoří se na ní vrásky.

Třetí vrstvou je hypodermis. Leží pod vrstvou dermis a tvoří ji tuková tkáň, která je polštářem pro obě horní vrstvy nad sebou.

Autor: Style
Foto: allwoman,
Rubrika: Krása & Móda