Správná péče o vaše tělo oddálí stárnutí

Stejně jako my stárnou i jednotlivé části našeho těla. Co všechno se vlastně v našem organismu za rok změní a odehraje? A co všechno pro sebe můžeme udělat?

Obličej - 1 neodlíčení = pleť rychleji stárne!
Saháte si přes den na obličej? Pak na něj přenášíte obrovské množství bakterií, špíny, mastnoty... Chodíte spát neodlíčená? Používáte k odstranění make-upu vodu? Pak děláte ty největší chyby... Pleť stárne rychleji, než si myslíte. 

Oči - prozradí váš psychický i fyzický stav.
Navíc prozradí i váš věk. Pleť očního okolí je mno­­hem tenčí a jemnější, potřebuje speciální péči. Pozor na mnutí očí po odlíčení! Jemnou kůži tím namáháte. Po dovolené u moře vám kolem očí a víček zbyla papírově tenká a vrásčitá kůže? Prohlédněte si oči pozorně zblízka a začněte je hýčkat.

Rty - stále je musíte hýčkat...
Na vzhledu rtů se nejvíce podepisuje přirozené stárnutí kůže a neustálá práce obliče­jových svalů... Kolem čtyři­cítky u úst objevíte vertikální linky, a to hlavně nad horním rtem a v ob­lasti od kořene no­su směrem ke koutkům.

Zuby - káva, čaj, kola a cukry je ničí.
Zubní pasty, gely, tablety, ústní vody či ,zdravé‘ žvýkačky jsou nezbytnými doplňky zubní hygieny. Pravidelné návštěvy u zubního lékaře (dvakrát do roka) a den­­tální hygienistky jsou samozřejmostí... Chcete mít přece stejnou barvu zubů i za pár let, nebo ne?

Vlasy - v noci odpočívají a nabírají sílu.
Aby vaše vlasy i za rok vypadaly stejně zdra­vě, po každém mytí o ně pečujte kondicionéry. Vyživí je, rozjasní a dodají jim lesk. A víte, že vlasům můžete, stejně ja­ko pleti, prodloužit mládí? Noční péčí. V noci vlasovému vlá­k­nu doplní potřebné živiny a obnoví jeho přirozenou ochranu.

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda