Víme, jak mít celé tělo hladké jako satén

Přirozenost se v některých případech opravdu nenosí. Jak se zbavit chloupků bez rozčilování a efektivně?

Epilace a depilace. Slova tak často zmiňovaná a jejich význam stále se pletoucí. Obě metody udělají vaše lýtka, stehna, třísla, podpaží, horní ret... hladká, ale jaký je mezi nimi rozdíl?

Depilace je v prvé řadě jednodušší a časově méně náročná. Během ní chloupky odstraníte pouze nad kůží. Tím nejklasičtějším způsobem je duo žiletka a pěna. To je metoda sice velerychlá a kdykoli proveditelná, ale chloupky po holení rostou jako z vody a už za den nebo dva hrozí, že sexy otřením se lýtkem o partnerovu tvář ho spíš poškrábete, než vzrušíte. Při odstraňování chloupků z oblasti třísel nešetřete pěnou na holení. Čím více, tím lépe. Používejte zklidňující krémy. Pakliže se objeví nežádoucí pupínky či zarudnutí, je dobrou volbou klasický dětský zásyp...

Jednou z epilačních možností je vytrhávání chloupků voskem nebo jinou lepivou hmotou (cukrovou pastou, pryskyřicí apod.) Koupíte-li si přístroj na vosk domů, zaplatíte za něj asi 2500 Kč, za 100 pásků 400 Kč... U kosmetičky necháte za epilaci voskem v případě celých nohou i s třísly 500 až 1000 korun.

Vosk a cukr jsou sice trošku „Au!“, a chloupky mohou zarůstat, ale hladkost vydrží až měsíc. Při epilaci skončíte s chloupkem hezky od kořínku. Nejčastější domácí metodou jsou strojky na holení. Před „zákrokem“ si dejte teplou koupel, epilujte vždy po směru růstu chloupků a až budete mít po, pokožku opláchněte ledovou vodou, zklidní se a v noci bude čas na regeneraci. Nevýhodou strojků je, že to jimi dost bolí, a máte-li hustý porost, budete trpět jako zvíře. Na druhou stranu, co byste kvůli šesti týdnům hladkosti nevydržela...

Čím dál oblíbenější epilační metodou je odstranění chloupků laserem. Laser je velmi efektivní a chloupky časem oslabí a redukuje. Bolestivost laseru je individuální. Podpaží nebo třísla vás vyjdou na 3200 Kč, cena za hladké nohy se pak pohybuje kolem 8000 Kč.

Autor: Harper's Bazaar
Foto: allwoman,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda