21. října 2010
Co dělat, když cítíte závislot na čokoládě nebo se potřebujete probudit? Tyto tipy jsou právě pro vás!

Blahodárná masáž

Cítíte příjemnou úlevu pod doteky maséra? Nové výzkumné studie odhalily, že masáž nemá pouze relaxační účinky, ale může napomoci i lepšímu výkonu v práci. Šestadvacet lidí, kteří po dobu jednoho měsíce dostávali v práci dvakrát týdně po ránu patnáctiminutovou masáž, byli s to daleko rychleji a přesněji pracovat než ostatní. (Možná že by šéfům stálo za to, aby svým zaměstnancům takovou službu platili.)

Jste čokoholik?

Vědci přišli na to, že čokoláda má na organismus podobný vliv jako marihuana. Podle výzkumů obsahují čokoládové výrobky anandamid – látku, kterou vyrábí lidský mozek a po které se cítíme stejně nabuzeně jako po marihuaně. Jeden zásadní rozdíl tu ovšem je: Pokud bychom chtěli získat dostatečnou dávku anandamidu pro šedesátikilovou ženu,
musela by na posezení sníst zhruba třináct kilo čokolády!

Po alkoholu ztloustnete!

A to nejenom proto, že většina alkoholických nápojů obsahuje vysoký počet kalorií. Podle nejnovějších poznatků vědy je tloustnutí po alkoholu ovlivněno i způsobem, jakým naše tělo tyto nápoje zpracovává. Kalorie z alkoholu tělo spálí dříve, než začne pálit kalorie z uhlohydrátů nebo tuků. Takže pokud vypijete při večeři tři nebo čtyři sklenice vína, vaše tělo si energii vezme z nich a většinu energie z jídla uloží jako zásobárnu tuku na horší časy.