5. července 2015
Urputně počítáte kalorie, v horkých letních večerech už nejíte a v zásadě děláte všechno proto, abyste zhubla. Ale výsledek nikde? Víme, kde je problém!

Většina těch, kteří se snaží zhubnout v létě, protože v zimě na to ‚nebyl čas‘, se zákonitě setkají tváří v tvář s alkoholickým drinkem v plážovém baru, grilovací party se soudkem piva u souseda nebo s firemním večírkem po žhavém dni, kde víno teče proudem.

A vy… držíte dietu, opravdu jíte jako podle nízkokalorické příručky, večer se držíte čistě jen ovoce a sladké a chipsy jste obřadně pohřbila hluboko do útrob odpadkového koše.
Jenže… měsíc je pryč a vy jste nezhubla ani deko.

Protože… pijete, a pijete hodně. Po práci si dáte dvě skleničky bílého, nebo hůř dvě vychlazené desítky, později čtyři Cuba Libre nebo Pina Colady a při bujarém závěru do sebe ‚hodíte‘ s přáteli ještě dva panáky čehosi.

Víme, léto k tomu všemu jen vybízí, je horko, s drinkem se dá obřadně sedět na trávě u deky atd. atd… Ale pokud se už trápíte dodržováním energetických tabulek u jídla, zkuste to i s nápoji. Zapomíná se na ně. V létě, kdy potřeba jíst klesá až o třetinu, jíme víc ovoce a přijímáme více tekutin, by měla jít dieta sama… Vypadá to tak. Ale málokterá že­na-dietářka drží dietu i v baru.