15. srpna 2013
Buďte o něco štíhlejší díky tajným nízkokalorickým zbraním, které obvod vašeho pasu neohrozí.

1. Voda
Jedna věc je důležitější než to, co jíte. Klíčové slovo pro všechny, kdo chtějí zhubnout, zní:  voda. Nemá výživnou hodnotu, ale je to katalyzátor většiny tělesných procesů včetně trávení, metabolismu a buněčných funkcí. Pokud jí tělu nedodáte dostatek, bude se snažit zadržet to málo. Výsledek? Nafouklá postava.

2. Zázračný semafor
Jedno středně velké rajče má jen 35 kalorií, zato vám dává 35 % denní dávky vitaminu C a 20 % vitaminu A. Kromě toho obsahuje vysoké množství antioxidantů, které chrání vaši pleť před stárnutím, ale také tělo před rakovinou. Konkurovat mu mohou snad jen papriky všech barev. Do salátů jimi rozhodně nešetřete.

3. Chvála jogurtu
Nedávné studie prokázaly, že tři porce mléčných výrobků denně přispějí k hubnutí. Kombinace bílkovin a sacharidů v nich obsažená může pomoci odvrátit pocit hladu. Nízkotučný jogurt s čerstvými jahodami je pro vaše snažení dokonalý.

4. Asijský poklad
Ne nadarmo tvoří v Asii základ jídelníčku a hraje mezi ovocem prim. Mango obsahuje více vlákniny než většina druhů, což vám pomůže omezit chuť k jídlu. Má nízký obsah kalorií (asi 95 pro střední plod) a sodíku, a naopak více beta karotenu a flavonoidů, mocných antioxidantů, než jiné ovoce.