20. června 2012
Snad si na ni vzpomenete. Celeste Buckingham (17) je nejnadanější finalistka loňského ročníku Superstar, a jak se brzy přesvědčíte, rozhodně ještě neřekla poslední slovo. Pustila do éteru tři singly a podle kritiků je jeden lepší než druhý.

Celeste, neviděly jsme se rok. Co jsi celou tu dobu dělala?
Vyšel mi na Slovensku první singl Blue Guitar a potom Nobody Knows, který vyšel v Čechách i na Slovensku. Původně to byla písnička pro děti s autismem na Slovensku, ale najednou se z toho stal singl, takže k tomu máme i videoklip. No a teď mi běží písnička Run Run Run, která vyšla 4. dubna a 30. května byla premiéra na MTV.

Jak je vidět, nezahálíš. Přesto v Česku nejsi skoro vidět. Ty ses soustředila hlavně na slovenský trh?
Na začátku ano, bylo to pro mě snadnější. Teď už ale pomalu přecházím i na Česko.

U nás je tolik zpěváků a zpěvaček. Říkám si: V čem jsi jiná než ti ostatní? Myslíš, že má cenu zkoušet prorazit, když se to už tolika lidem nepovedlo?
Vím, že mám talent, a vím, že umím zpívat, ale nechci být nějaká namyšlená, abych tvrdila, že jsem něco víc. Každá zpěvačka je jiná. Já jsem si našla své místo, kam patřím, kde jsem jedinečná. To není v tom, že jsem lepší než jiní, jen jsem si našla místečko, kde ostatní nejsou.

K dobrému umělci patří i dobrá agentura. Jak dlouho ti trvalo, než sis našla manažera Lumíra Matiho a jeho firmu?
Já jsem dlouho měla jen producenty a svou maminku. Moje maminka je moje hlavní manažerka, je úžasná, ona se stará o všechno. Potom jsem měla na Slovensku PR manažerku, která pracovala pro hodně agentur, a teprve pak jsme se setkali s Lumírem Matim. Lumír mi řekl, že si mě napřed vyzkouší a teprve potom se rozhodne, jestli mě vezme. A teď je to oficiálně můj český manažer.

Jakým směrem se budeš ubírat, co se týče žánru?
Jsem mainstream. I kvůli Superstar. Já nejsem moc alternativní. Chci dělat takový poprock.