16. června 2012
O tom, jak se zbavit tuku na břiše nebo na zadečku, se dočtete všude. Jak ale vyřešit „oplácanost“, týká-li se vašeho obličeje?

Vlastně je to s ním stejné jako s každou jinou partií těla. Chce to dietu a pohyb. Omezte příjem sacharidů a rafinovaného cukru, ty mají na odulosti tváře největší podíl. Vaší tváři neprospěje ani sůl a alkohol – zadržují vodu a váš obličej pak působí otekle. Chipsy, slané mandle a oříšky, které v noci z nudy sníte, garantují, že se ráno probudíte s mnohem oteklejším obličejem, než by se vám zamlouvalo.

Dalším důležitým faktorem jsou léky, kvůli nimž tělo někdy zadržuje více vody. Zhoršovat stav může hormonální antikoncepce, v případě, že na ni máte podezření, zajděte za svým gynekologem a zkuste vymyslet, jestli by vám nedělal lépe jiný přípravek nebo dokonce jiný způsob ochrany. Problémy mohou způsobovat i léky na štítnou žlázu. Vždy si přečtěte příbalový leták všeho, co berete, a nestyďte se zeptat lékaře, co vám ta která pilulka může způsobit a jestli neexistuje ještě jiná, k vašemu tělu šetrnější varianta… 

V dnešní době kultu hubenosti se sice lehce řekne „buďte spokojená s tím, jaká jste“, ale nároky okolí jsou první blízkou zdí, na niž narazíte. Britští psychologové zjistili, že dvě ze tří Britek nejsou spokojeny s tvarem své tváře! Jestliže si také myslíte, že vám příroda nenadělila úplně to nejlepší, a jestliže neumíte sebevědomě a smířlivě nosit to, co je „vaše“, můžete se pokusit geny malinko ošálit make-upem nebo sportem. Jistě, za tvar tváře a tuk v obličeji může – v neposlední řadě – dědičnost. A i když slovanská kulatá tvář může být nádherná, když ji umíte v pohodě nosit, pokud byste raději tu britskou protáhlou, zkonzultujte to s nějakou šikovnou vizážiskou a s kadeřníkem – také účes dokáže divy. Stínujte make-upem, čarujte s rozjasňovačem nebo očními linkami.