16. května 2012
Nevypadá vaše pokožka zrovna zdravě? Odlupuje se, pne a je mdlá? Možná má jen žízeň! Dejte jí napít! hydratace není žádné klišé a přesvědčit se o tom musíte jen vy sama...

Když pleti schází voda, poznáme to velmi jednoduše. Je unavená, napnutá, bez jasu a místy dochází i k jejímu odlupování. Jak hydratovanou máte pokožku, ovlivníte sama. Je jasné, že když vykouříte za den 20 cigaret, zvesela vystavujete svou tvář slunečním paprskům a váš pitný režim se skládá z jednoho litru kávy, asi to nebude úplně ideální. Druhým důležitým faktorem je samozřejmě věk.

S každou další svíčkou na dortu ubývá naší pokožce schopnost si v sobě vodu udržet. Dochází tak k narušení přirozené lipidové vrstvy. Pokožka ztrácí svou elasticitu a dochází ke vzniku vrásek. Pokud navíc pracujete v klimatizovaném prostředí, můžete si být jistá, že i to bere pleti vodu. Začněte u svého pitného režimu. To, kolik vypijete vody vy sama, se odrazí na stavu vaší pleti. Proto je opravdu důležité vypít tolikrát zmiňované 3 litry čisté vody za den. Ne, káva ani sladké limonády se nepočítají!

Dalším důležitým krokem je volba dobrého hydratačního přípravku. Rozdíl mezi ‚normálním‘ a hydratačním krémem je v poměru vody a olejových složek. Zjednodušeně řečeno, v hydratačních krémech vítězí procento vody nad olejem. Krém pak volte podle typu své pokožky. Pozor! I mastná pleť potřebuje hydrataci, ale zároveň má zcela jiné potřeby než pokožka suchá. Velmi dobré jsou hydratační přípravky, které se používají v noci. Ve dne můžete použít krém proti vráskám a v noci dopřát své suché pokožce doslova hydratační lázeň. Čas od času je dobré sáhnout i po hydratační masce. Stačí ji použít 1x za týden.