11. května 2012
„Když vytvářím návrh, představuji si ženu pozitivní, veselou a sebevědomou...“

U muže s vizáží nefalšovaného italského svůdníka nikoho nepřekvapí, že tím hlavním, co ho inspiruje, je žena. Žena, z níž vyzařuje kouzlo osobnosti, která drží svůj osud pevně ve svých rukou. „Miluji ženy, které jsou nezávislé a volné, neústupné a tvrdohlavé. Silná osobnost je pro mne tou nejsvůdnější věcí.“ Roberto Cavalli nedávno představil nový, květinově-jantarový parfém. Nese jednoduše jeho jméno, ale vytvořila ho uznávaná a světoznámá parfumérka Louise Turner. Horní tóny parfému jsou prozářeny růžovým pepřem, který vyjadřuje skutečnou sílu osobnosti. V jejím srdci se ukrývá vznešený květ pomerančovníku, jehož barvu si propůjčila i sama vůně. Smyslný a podmanivý základ z tonka bobů zase zanechává na pokožce svůdný dotek. Televizní reklama se odehrává v přepychovém sídle za jedné letní noci. Žena potlačuje sny a oddává se své touze. Je to okouzlující žena, která přitahuje veškerou pozornost. Žena, jejíž sametově jemná pokožka zažehne oheň a udržuje plamen. Má kočičí krok a královskou eleganci tygra. Hedvábí zahaluje její tělo, zlato zdobí její krk a vůně ji povznáší. Šaty ji zahalují i odhalují zároveň, omotávají se kolem ní jako nezkrotná vlna. Žár je cítit ve vzduchu. Život se mění v show. 

Na začátku byla žena…
Nápaditý a lehce výstřední Roberto Cavalli přiznává:
-> Ona je Roberto Cavalli žena! Některé ženy jen čekají, až si jich někdo všimne.
-> Ona nezůstává bez povšimnutí. Některé ženy čekají, až se jim přiblíží svět.
-> Ona do světa vstupuje a všichni se za ní otáčejí. Některé ženy čekají, až budou zkroceny.
-> Ona se zkrotit nedá.
-> Ona má půvab kočky a energii vzpurného zvířete. Kdekoliv se objeví, způsobí rozruch. Její život je scéna, na níž se ona pohybuje s půvabem a osobním kouzlem. Sexy, sofistikovaná, ona dokáže i extrémy proměnit v eleganci.
-> Ona je ta okouzlující žena, jež inspiruje tvůrce. Umožňuje mu představit si siluetu a vůni, která zahalí ženu stejně ladně jako látka.

-> Kolekce vůní Roberto Cavalli následuje křivky smyslné ženy. Masivní sklo a flakon korunovaný zlatým uzávěrem ve tvaru pečeti RC je ozdobený stuhou s tygřím vzorem, typickým motivem značky.

-> Eva Cavalli. To ona je tou ženou, tou velikou inspirací! Vzali se už před dvaatřiceti lety. Eva je de facto kreativní ředitelkou všech linií módního domu Roberto Cavalli.