2. května 2012
Obáváte se, že pro vaši pokožku neexistuje ideální krém, nebo jste se v záplavě přípravků přestala jednoduše orientovat? My vám pomůžeme najít to správné mazání, po kterém vaše pleť touží.

Typ pleti: suchá/citlivá
Základní péče
Vyprahlá pokožka je nejen mdlá, ale i náchylnější k tvorbě vrásek, a to už od vašich dvaceti let (vláha totiž udržuje pokožku vyplněnou). Nejprve pleť očistěte mlékem (třeba od Dermacolu) a pak jí dvakrát denně dopřejte zklidňující výživu (zkuste krém Riche od Biodermy) nebo mazání s kyselinou hyaluronovou proti vráskám. Pak už jen nezapomeňte kůži ochránit slunečním filtrem (najdete ho třeba v lehkém rozjasňujícím make-upu od Benefitu).
Tajná zbraň
Svoji denní péči obohaťte o hydratační sérum (třeba od Payotu, které vyhladí i drobné vrásky). Naneste ho ještě před krémem. Mazání pak pronikne hlouběji do kůže.
Když je třeba
Jednou týdně před spaním naneste hydratační masku (zkuste od Nivey) a smyjte ji ráno po probuzení. Aby se přípravek snadněji dostal k pokožce, nejdřív ji pomocí peelingu zbavte suchých šupin.

Typ pleti: normální/smíšená
Základní péče
Zmastí-li se vám občas čelo, nos či brada, sáhněte po čističi bez obsahu oleje, který v sobě skrývá odmašťovací (zkuste gel od Avonu s čajovníkem čínským) a případně i peelingové ingredience, jako je třeba kyselina salicylová. K dokonalejšímu očištění použijte navlhčený kartáček, kterým vydrhněte T-zónu, abyste ji zbavila přebytečného mazu. Pak naneste krém s ochranným faktorem (třeba s antioxidanty od Estée Lauder).
Tajná zbraň
Pokud vaše vrtošivá pokožka naopak potřebuje zavlažit, naneste sérum s antioxidanty (třeba od Clinique), které zabrání volným radikálům hloubit vrásky. 
Když je třeba
Peelingy pokožku vyhladí, rozjasní a také v ní zadrží vláhu. Exfoliační péči (třeba s kyselinou salicylovou od Dermalogiky) naneste večer a nechte působit během spánku.