29. dubna 2012
Radujte se z maličkostí, čekáním na osudové zážitky marníte čas. Myslete pozitivně. Prodlužte si mládí

… je vám 20: Pokud se těšíte plnému zdraví, vaše tělo se snadno a lehce vypořádá s negativními vlivy, jako jsou chřipka nebo stres. 

… je vám 30: Začínáte pomalu stárnout. Přesto je tento věk pro ženy velmi zásadní, protože se ozývá tikot biologických hodin. Tomu se podřizuje nejen váš život, ale také tělo. Stáváte se pro opačné pohlaví maximálně přitažlivá. Každá žena dostává do vínku zhruba tři sta tisíc vajíček. Ve třiceti letech jich máte k dispozici už jen pouhou desetinu. Mezi negativa tohoto věku patří stále méně kolagenu a tedy nižší elasticita pokožky. Objevit se mohou první šediny.

… je vám 40: Podle bádání amerických vědců skončilo období absolutního obnovování většiny buněk v lidském těle. Není na škodu začít užívat vhodné doplňky stravy, obsahující dostatek vitaminů, minerálů a omega mastných kyselin. Větší pozornost byste měla věnovat také péči o pleť a pokožku. V těle se snáze ukládá tuk, což může vést k řadě zdravotních komplikací. Ovšem na druhé straně – jistý americký výzkum ukázal, že ženy jsou v tomto věku mnohem vyrovnanější a klidnější než kdykoli dříve. 

… je vám 50: Přechod neboli menopauza začíná útočit v plné síle. Produkce hormonů klesá, dochází ke stárnutí organismu. Připravte se na horší kvalitu kůže, nehtů, vlasů… Velký podíl na tom mají volné radikály, které na nás útočí prostřednictvím UV záření, kouření a dalším působením vnějšího prostředí. Kromě toho se pomalu vytrácí zájem o sex.