24. dubna 2012
Vklouzněte do sandálů a vystrčte sexy drápy. Čtěte rady, jak si nohy vyšlechtíte.

Pryč s hroší kůží
Připomínají vaše chodidla tvrdou skývu chleba? Měla byste jim věnovat zvýšenou pozornost, protože jinak riskujete, že se změní v hnízdo kuřích ok, mozolů a otlaků. Dopřejte dolním končetinám domácí pedikúru. Umyvadlo naplňte dvěma díly teplé vody, jedním dílem plnotučného mléka a pěti kapkami olivového oleje. Levnější varianta: vlažná voda a lžíce mořské soli. Unavené nohy nechte v lázni odpočívat zhruba deset až patnáct minut a pak je jemně osušte ručníkem. Zrohovatělou kůži na patě, bříškách a přední části chodidla odstraňte pemzou. Pozor! Pracujte s tímto nástrojem velmi opatrně, abyste si nepoškodila pokožku. Pokud trpíte na mozoly, opatrně je leštěte menšími jemnějšími tahy. Obhroublou kůži obruste peelingem na nohy.

Nalakujte sexy drápy
Před lakováním odmastěte nehty odlakovačem. Odrostlé nehty rovně zastřihněte manikúrními nůžtičkami (zamezíte tak jejich zarůstání) a zapilujte je v jednotném směru ze strany do středu smirkovým pilníkem. Přerostlou kůžičku zatlačte pomerančovým dřívkem. Před samotným lakováním oddělte prsty pěnovými rozdělovači. Povrch drápků potřete vrstvou podkladového laku. Nátěr nechte zaschnout a pak ozdobte nehty lakem.

Depilujte si nohy
Hladké nohy můžete vykouzlit několika způsoby: žiletkou, depilačním strojkem, epilátorem, voskem nebo gelem na holení. Před depilační operací si dopřejte lázeň. Po třech minutách v teplé vodě se totiž chloupky zvětší a změknou, a tudíž se dají snadněji odstranit. Pokud se chystáte řezat chloupky žiletkou, hrozí vám jejich zarůstání. Tomuto neduhu zamezíte, když si nohy při koupeli ošetříte peelingem. Při holení nepoužívejte mýdlo – ucpává holicí strojek a vysušuje kůži. Sáhněte po holicím gelu, který obsahuje výživné látky.