4. dubna 2012
Co zajímavého jsme v poslední době zjistili a přišlo nám to důležité? Čtěte, třeba se vám tyhle informace budou hodit.

Jógou proti PMS
Možná vás také trápí hormonální výkyvy v průběhu vašeho cyklu. Pomoc slibuje speciální jógové cvičení – Hormonální jógová terapie pro ženy podle brazilské psycholožky Dinah Rodriquéz, na kterou si můžete zajít například do studia YogaMe v Praze. V dvouměsíčním semináři vás celou sestavu perfektně naučí a pak ji můžete cvičit doma.

Smíchem ke štíhlosti
To, že smích léčí, praví už staré přísloví. Ale není to jen kvůli pozitivnímu přístupu k životu, o němž se také říká, že je zdravý. Jde i o to, že když se smějete, posilujete vnitřní svaly břicha a díky nim se vám nebude tvořit nebezpečný vnitřní tuk a budou vám lépe fungovat vnitřní orgány. A budete mít štíhlejší a pevnější bříško!

Mléko ano nebo ne?
Poslední dobou se často mluví o negativních účincích kravského mléka, zvláště pro alergiky. Pokud vám ale mléko nevadí a navíc i chutná, neměli byste jej zcela zavrhovat. Při nedávných výzkumech byly totiž prokázány výrazné pozitivní účinky mléka na náš organismus. Mléko obsahuje tělu velmi prospěšné mastné kyseliny, které mohou mimo jiné i podporovat hubnutí. Dále také třeba lecitin, který pomáhá našemu mozku a paměti.

Šaty pro zdraví
Vědci vyvíjejí textilii, která bude schopna zjišťovat náš zdravotní stav. Šaty z takové látky budou mít v sobě zapracovány snímače tělesných tekutin a podle nich se bude vyhodnocovat momentální kondice vašeho organismu.

Proti chřipce čajem!
Umí regulovat teplotu a obsahuje antioxidanty, které posilují imunitu. Ne všechny čaje jsou ale vhodné pro každého. Třeba děti a těhotné by se měly vyhnout čajům s teinem či kofeinem. Dobré jsou pro ně čaje ovocné, rooibos nebo speciální bylinné směsi, třeba Dětský čaj Oxalis.