8. března 2012
Tyto cviky vám zpevní záda tak, že vás už nikdy nebudou bolet.

rbíte se? Bodá vás mezi lopatkami? Máte shrbená ramena? Víme, jak si rychle a účinně zařídíte pevná záda. Provádějte každý z těchto cviků ve třech sestavách třikrát týdně a brzy se ztepile ponesete jako africká nosička vody. A navíc se konečně navždy zbavíte povislého břicha a vypracovaná ramena vám opticky zeštíhlí pás.

Jak na trénink:

Pumpujte ramenem

Postavte se do stoje rozkročného zhruba na šířku ramen a lehce pokrčte kolena. Do levé ruky uchopte dvě kilové až dvaapůlkilové činky a mírně se předkloňte. Pravou rukou se přitom zapřete o pravé koleno a zkontrolujte si, zda máte rovná záda. Zatněte zádové svaly a pomalu zvedejte loket levé ruky. V krajní pozici paži chvíli podržte a pak ji pomalu vracejte do původní polohy. Než začnete posilovat pravou rukou, zopakujte cvik patnáctkrát.

Houpejte se

Lehněte si na břicho s nohama mírně od sebe. Natáhněte ruce přes hlavu, mírně rozpažte a dlaně opřete o zem. Hluboce vydechněte a při nádechu jedním tahem zvedněte ruce i nohy. V této pozici zadržte na čtyři sekundy dech a znehybněte tělo. Očima se neustále dívejte na podložku a bradu mějte přitaženou co nejblíž k hrudníku. Potom vydechněte a vraťte se do původní pozice. Opakujte osmkrát.

Pořádně si zamávejte

Klekněte si na všechny čtyři a držte si záda neustále rovná. Zanožte levou nohu a držte ji v jedné přímce s hýžděmi. Pravou rukou uchopte kilovou až dvaapůlkilovou činku a s dlaní obrácenou k podlaze rozpažte. Paži držte nataženou asi dvě sekundy. Potom ji povolte a vraťte ji zpátky na zem. Nohu ale držte neustále napnutou. Než ji povolíte, zopakujte cvik pětkrát až osmkrát. Pak vyměňte strany.