26. února 2012
Moderátora Bořka Slezáčka (44) byly před pár týdny plné noviny. Srazilo ho auto a musel se podrobit plánované operaci nohy. Jak se cítí dnes a jak na celý incident vzpomíná? Zeptali jsme se ho za vás a zjistili víc, než v co jsme doufali.

Nedávno tě srazilo auto. Jak se to, prosím tě, stalo?
Naštěstí žádná velká trága. Nastupoval jsem ten den na pár dní do nemocnice na Bulovku, a tak jsem šel na autobus. To ale musím pár set metrů po silnici mezi poli, kde není chodník. Šel jsem úplně na kraji a po správné straně. Bylo brzy ráno, a tak byla tma jak v ranci. Moc aut nejezdilo, ale to jedno jelo proti mně úplně na kraji. No a vypadalo to tak, že když mě řidič uviděl, trochu zpomalil, zatroubil a pak to namířil na mě. Naštěstí mě netrefil předkem, ale blatníkem, takže jsem odletěl do škarpy. Z té mě vytáhl člověk, co jel okolo a celé to viděl.

Opravdu si myslíš, že to dotyčný udělal schválně?
Nevím, vypadalo to tak, ale mohl být opilý, nebo mě v té tmě prostě viděl na poslední chvíli, a tak se lekl, a jak zatroubil či zatroubila, tak třeba trhl nebo trhla volantem. Nějak to neřeším.

Chytili už toho řidiče?
Já to ani nehlásil. Byl jsem trochu otřesený a svědek sice je, ale stejně ani já, ani on nevíme, co to bylo za auto. Viděl jsem jen světla a vím, že bylo tmavé. Nezajímá mě, kdo to byl, a policajti by na to asi taky moc zvědaví nebyli. Jak by ho měli hledat? Navíc se mi dohromady nic nestalo, tak nač s tím otravovat.

Vyšel jsi z toho prý s úrazem nohy, co přesně ti je?
To bude mýlka. Mám jen pohmožděnou krční páteř a nějaké modřiny. Jiná zranění vyšetření neprokázalo. Ten den jsem pak podstoupil plánovanou operaci nohy. Nijak to spolu nesouvisí.

Jak se ti chodilo se sádrou v těch mrazech?
Dobře, protože žádnou nemám. Navíc moc nechodím, a když, tak o berlích.