13. prosince 2017
Vánoce většina z nás miluje. Jsou to svátky klidu a míru, ale také hodování. A tak spousta z nás kvůli nim prostě nabere několik nežádoucích kilogramů. Nemusí to tak být! A ani si nemusíte odříkat! Stačí se jen držet našich dobrých rad.

Není nutné odmítat všechno, co nám chutná. Stačí jen vědět, co naší linii míň ublíží, a toho se držet. A třeba taky pověsit na stromek místo čokoládiček ovoce a ořechy. Zkrátka, vyměnit kalorické bomby za jídlo a pití, které je také dobré, ale nemusíte pak mít špatné svědomí.

Vánoce stejně jako jiné svátky lákají k přejídání, protože máte pocit, že v tuto výjimečnou dobu neplatí žádná pravidla. Když nechcete přibrat, musíte se naopak tvářit, že je to den jako každý jiný, a jíst stejně jako jindy – tedy pravidelně během celého dne v malých dávkách. Ale štědrodenní půst je přece rozumný, ne? Bohužel, spíš vám uškodí. Jestliže totiž s přáním vidět zlaté prasátko od rána hladovíte, je pravděpodobné, že večer se celí natěšení přecpete vším možným a jediné prasátko, které pak uvidíte, bude to v zrcadle…

Nápoje

Alkohol ke štědrovečerní večeři
✘ Vaječný koňak: 700 kJ na 5 cl
✔ Suché bílé víno: 400 kJ na 2 dcl
Vánoční nápoj pro zahřátí
✘ Punč: 770 kJ na 2 dcl
✔ Svařené polosladké červené víno: 550 kJ na 2 dcl

Embed from Getty Images
Káva
✘ Oříšková káva se šlehačkou: 840 kJ
✔ Latté z nízkotučného mléka: 250 kJ