12. srpna 2010
Za sexy bříškem se skrývá dar od boha, spousta hodin dřiny nebo skalpely plastických chirurgů.

Pod pojmem sexy bříško si ženy a muži představují trochu něco jiného. Zatímco my bychom nejraději viděly partie rovné jako prkno, muži se nebrání lehce oblejším tvarům. Třicetiletá produkční Radka třeba nemůže pochopit, že se jejímu muži líbí její břicho po porodu: „I když jsem pokožku masírovala olejíčky ráno i večer, strie se objevily. Od porodu uplynulo osm měsíců a kromě nich mi ještě zůstal ‚polštářek‘, kterého se nemůžu zbavit a docela se tím trápím. Jenže manžel je z něho nadšený! Muži jsou opravdu zvláštní plémě…“ Jediné, na čem se obě strany shodnou, je „kvalita materiálu“. S povadlou pokožkou se dá naštěstí něco dělat.

Už zase to cvičení
I když můžeme, coby ženy, hořekovat ve vztahu k mužům na osud, co se týká bříška, jsme na tom relativně dobře. Většině z nás se tukové zásoby usazují v oblasti zadečku a boků, zatímco mužům právě v oblasti břicha. Netrpíte-li tedy nadváhou, neměl by být problém tukové zásoby snížit k vaší spokojenosti. Ideálním způsobem cvičení je aerobní zátěž, při které dochází ke spalování tuků.

Rovnou měrou by mělo přijít na řadu posilování. Základním cvikem jsou sklapovačky. Lehněte si na zem, zapřete se nohama, ruce dejte za hlavu a začněte trup zvedat pomalu vzhůru. Tah musíte cítit v oblasti břicha, ne ve stehnech či zádech.