19. října 2017
Některé tradované kosmetické rady by se spíš hodily do sbírky pohádek. Díky nám od této chvíle bezpečně odlišíte pověry od triků, které zabírají!

1. Balzám na rty je návyková záležitost

Samozřejmě že se vám po nanesení balzámu na popraskané rty okamžitě uleví a toužíte si ten příjemný pocit brzy zopakovat. A jestli trpíte opary, máte to ještě těžší; přípravky, které mají za úkol vás bolavého návštěvníka zbavit, obsahují také léčivý fenol. Ten citlivou pokožku vysušuje, tudíž vás nutí pusu potírat minutu co minutu.

Naše rada: Většina volně prodejných balzámů vám rty provoní a změkčí, ale jenom ty s UV filtrem zabrání jejich dalšímu vysoušení.

Embed from Getty Images

2. Citron a heřmánek zesvětlují vlasy

Kyselý plod dokáže vaši přirozeně světlou barvu vyšisovat a heřmánek ji udělá o půl odstínu světlejší. Ovšem pouze v případě, že budete dodržovat správný postup.
Naše rada: Místo abyste si citron vymačkávala přímo na vlasy, udělejte z přírodního „barvení“ obřad. Potřebujete k němu jenom misku, starý zubní kartáček a trpělivost. Vyždímejte citrus do nádobky, namočte do ní kartáček a štětinkami šťávu pečlivě nanášejte na hřívu. Pokud byste chtěla účinek tohoto zesvětlovače ještě umocnit, vystavte se na dvacet minut slunci. Je libo raději bylinky? Nechte v hrnku vyluhovat pět sáčků heřmánkového čaje a pak už postupujte stejně jako v prvním případě.