19. října 2017
Některé tradované kosmetické rady by se spíš hodily do sbírky pohádek. Díky nám od této chvíle bezpečně odlišíte pověry od triků, které zabírají!
1 / 5

1. Balzám na rty je návyková záležitost

Samozřejmě že se vám po nanesení balzámu na popraskané rty okamžitě uleví a toužíte si ten příjemný pocit brzy zopakovat. A jestli trpíte opary, máte to ještě těžší; přípravky, které mají za úkol vás bolavého návštěvníka zbavit, obsahují také léčivý fenol. Ten citlivou pokožku vysušuje, tudíž vás nutí pusu potírat minutu co minutu.

Naše rada: Většina volně prodejných balzámů vám rty provoní a změkčí, ale jenom ty s UV filtrem zabrání jejich dalšímu vysoušení.

Embed from Getty Images

2. Citron a heřmánek zesvětlují vlasy

Kyselý plod dokáže vaši přirozeně světlou barvu vyšisovat a heřmánek ji udělá o půl odstínu světlejší. Ovšem pouze v případě, že budete dodržovat správný postup.
Naše rada: Místo abyste si citron vymačkávala přímo na vlasy, udělejte z přírodního „barvení“ obřad. Potřebujete k němu jenom misku, starý zubní kartáček a trpělivost. Vyždímejte citrus do nádobky, namočte do ní kartáček a štětinkami šťávu pečlivě nanášejte na hřívu. Pokud byste chtěla účinek tohoto zesvětlovače ještě umocnit, vystavte se na dvacet minut slunci. Je libo raději bylinky? Nechte v hrnku vyluhovat pět sáčků heřmánkového čaje a pak už postupujte stejně jako v prvním případě.

1 / 5