16. října 2017
Ženy mají to štěstí, že jejich tělo ukrývá zázračné schopnosti a tajnou léčivou sílu. A vy přece jste žena, ne? Tak čtěte tyto dobré zprávy!

Někdy jste na své tělo dost naštvaná – třeba když zase proti vaší vůli přibralo dvě kila nebo vám servíruje bolestivou menstruaci. Jenže ve skutečnosti byste měla jásat, že jste se narodila právě v ženské kůži. Váš organismus totiž dokáže věci, o kterých se nevýkonné chlapské skořápce ani nesní. Čtěte, za jaké zázraky můžete své báječné schránce děkovat.

1. Máte ohebnější páteř

Badatelé z amerického Harvardu zjistili, že ženská záda jsou mnohem silnější a ohebnější než mužská, za čímž stojí jeden jasný důvod – mateřství. Silné zadní partie totiž zařídí, že nebudete s rostoucím bříškem přepadávat. Tento zlepšovák se ženám hodil už v pravěku, kdy musely současně nosit v náručí děti a přitom se věnovat domácím povinnostem v jeskyni.

2. Poznáte už podle pusy, kdo se k vám hodí

Z prvního polibku, který vám nový přítel vlepí, dokážete skrytě poznat víc, než by vás napadlo. Ženské tělo totiž rozklíčuje partnerovy sliny a prozkoumá, zda se k tomuto muži geneticky hodíte a zplodíte spolu potomka s odolnou imunitou. Mozek podvědomě zkoumá chuť, přítomnost bakterií, vůni dechu i těla.