9. července 2018
Kolikrát jsme už všechny tyto rady slyšely? A přesto se pořád dopouštíme chyb, které naší pokožce neprospívají. Jaké jsou ty nejčastější a jak se jich vyvarovat?

Konečně trávíme celé dny venku! A často zapomínáme, že tak vystavujeme pokožku paprskům, které jí mohou často velmi ublížit. Spálení kůže, stárnutí pokožky, pigmentace… to jsou jen některé důsledky zanedbané sluneční péče. Které další problémy si vlastní chybou působíme?

1. Používáte loňský opalovací krém

Na sluneční péči se nevyplatí šetřit, nevypotřebovaný opalovací krém z loňských let vám nezaručí dobrou ochranu pleti, naopak. Prošlý krém může způsobit vyrážky, začervenání pokožky a hlavně ji nemusí chránit tak dobře jako krém nový. Každý rok je dobré investovat do nové sluneční péče a nespoléhat se na staré zásoby.

2. Stejný opalovací krém na tělo i na obličej

Opalovací krémy byste měli mít minimálně dva, jeden na tělo a druhý na obličej. Opalovací krém na obličej obsahuje vyšší ochranný faktor, který by měl začínat minimálně na čísle 30. Obličej je vystaven slunečním paprskům každý den a kůže na obličeji je jemnější. Proto si zaslouží speciální péči.

3. Podceňujeme sluníčko schované za mrakem

Spálit se můžete nejenom na přímém slunci, ale také ve stínu, pod slunečníkem, nebo dokonce za oknem auta. UV záření proniká i přes sklo nebo přes mraky.

Embed from Getty Images

4. Stačí se namazat 1x denně

To bohužel není pravda, mazat bychom se měli několikrát denně, hlavně, pokud jsme vystaveni přímému svitu slunce. Každý pobyt na slunci bez UV ochrany zvyšuje riziko rakoviny kůže a způsobuje další změny na pokožce.

5. Opálená kůže už krém nepotřebuje

Je sice pravda, že pokožka, která je již opálená si vytvoří přirozený ochranný faktor, ale ten nemá tak vysoký UV faktor, který by pokožku chránil dostatečně. Je proto potřeba chránit opalovacím krémem i opálenou pokožku.