27. listopadu 2018
Biografie slavných osobností patří stabilně mezi jeden z nejprodávanějších knižních žánrů. Kdo by nechtěl nahlédnout do soukromého života hvězd, které obdivuje třeba na stříbrném plátně? Představujeme vám 5 žen, jejichž opravdový život nebyl procházkou růžovým sadem, jak si mnoho lidí myslelo a myslí. Ponořte se do jejich soukromých životů a poznejte jejich opravdové já i s těmi temnějšími stránkami. Možná budete překvapení.

Adina Mandlová

Slavná československá herečka a modelka Adina Mandlová byla známá svým poměrně hýřivým, zhýčkaným životem a střídáním partnerů, mezi které patřil například Hugo Haas nebo malíř Zdeněk Tůma.

Ovšem abychom jí nekřivdili, měla i velké herecké nadání a stala se hvězdou filmů jako Noční motýl, Cech panen kutnohorských nebo Hotel Modrá hvězda.

Kvůli svému účinkování v německých filmech a divadle během druhé světové války však byla obviněná z kolaborace s Němci, což se nakonec neprokázalo.

Po válce žila ve Velké Británii, Maltě a Kanadě, na sklonku života se vrátila zpět do České republiky. Svůj pohnutý osud sepsala v knize Dneska už se tomu směju, která obsahuje například do té doby nezveřejněné dopisy Adiny Mandlové Lídě Baarové.