11. března 2019
Druhý díl krimi trilogie proslulého mistra napětí Stephena Kinga vychází jako audiokniha PRÁVO NÁLEZCE v podání Jana Kanyzy, Petra Jeništy, Zdeňka Piškuly a Hanuše Bora. Příběh volně navazuje na titul PAN MERCEDES, podle něhož byl natočen také televizní seriál (2017) s Brendanem Gleesonem a Harrym Treadawayem v hlavních rolích.

Zatím vznikly dvě řady a třetí – podle tohoto románu – se připravuje. „Podobně jako jedna z postav jsme i my posedlí příběhy, ale hlavně jejich zpracováním, které povzbuzuje a bičuje imaginaci posluchače, takže jsme se rozhodli obsadit do temného vyprávění hned čtveřici narátorů. Kvarteto typově různorodých charakterů náruživě tepe, soustruží, brousí a cizeluje dějovou linku, kterou autor znamenitě narýsoval. Chytře vymyšlenou konstrukci plnou originálních detailů a řešení skládají vypravěči postupně dohromady tak, aby se publikum nejprve chvělo mrazením v zádech a pak se nadšeně nechalo nést směrem k vygradovanému finále. Sám interpret hlavního hrdiny přiznal, že už netrpělivě vyhlíží třetí díl Konec hlídky, aby věděl, jak to s jeho figurou dopadne. Slibujeme, že ani jeho, ani posluchače nenecháme čekat příliš dlouho,“ uvedl Martin Pilař, ředitel vydavatelství OneHotBook.

Nahrávku doprovází originální soundtrack v duchu hrubšího blues, který staví na rozhárané souhře naboostrované elektrické a typické steel kytary s jejich akustickou sestrou. V líném tempu se šourají a vrní jako nízko-vytočený lowrider na obhlídce, zaprášený rytmus drží rattlesnake chrastidlo, foukací harmonika a sbírka dřevních perkusí.

Audiokniha v režii Hynka Pekárka vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí za 379 Kč i jako 2CD mp3 za 399 Kč. Pouze na portálu Audiolibrix si však mohou členové předplatitelského klubu koupit audioknihu jen za 199 Kč.

UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout >> ZDE.

Přidejte se na OneHotBook Facebook, abyste nepropásli soutěže o pozoruhodné ceny ani novinky ze světa audioknih, literatury a čtení!