25. listopadu 2018
Vánoce se pomalu ale jistě blíží a je nejvyšší čas přemýšlet nad tím, koho čím obdarujete. Pokud máte mezi svými nejbližšími knihomoly, máte to jednoduché.

I když… vybrat tu pravou při tom počtu knih a novinek nebude zas taková sranda. Tak jsme se rozhodli, že vám trochu pomůžeme a připravili jsme pár knížek, které udělají obdarovaným radost nejen na Vánoce.

Nejbarevnější MEXIKO, Kamila Rundusová

Nejbarevnější kuchařka od Kamu má pokračování, což ocení všichni milovníci vaření. V tomto druhém díle se zabývá jednou konkrétní zemí – Mexikem – a její kuchyní, kulturou i historií. Vše doprovázené autentickými fotkami. Super je, že v Nejbarevnějším Mexiku najdete i spoustu rad, kde v českých podmínkách pořídit suroviny a za co je případně nahradit. To se bude vařit jedna radost.

Hacknutá čeština, Michal Škrabal, Martin Kavka

Tenhle neortodoxní slovník dnešní mateřštiny potěší každého milovníka češtiny a slovních hříček. Tušíte třeba, kdo je řvoused nebo kontokorentiér nebo co je kurvítko či benevtip? Všechny tyhle výrazy a dalších asi 3000 hesel najdete v tomto originálním slovníku, který by neměl chybět nikomu, pro něhož je současná čeština pracovním nástrojem.