3. března 2019
Rok 2019 bude, zdá se, čtenářsky mimořádně plodný. Vyjde řada skvělých českých románů i velmi slibné zahraniční překlady. Dále bude rok s devatenáctkou na konci přát zejména severským detektivkám a očekává se i návrat humoristické literatury ve velkém stylu.

Aby Vám neuniklo žádné knižní dobrodružství, připravilo pro vás knihkupectví Martinus.cz výběr toho nejlepší, na co se můžete v nadcházejících měsících těšit.

Hned v prvních měsících roku 2019 vyšlo několik očekávaných detektivek. Čeští čtenáři si v minulých letech oblíbili Francouze Bernarda Miniera pověstného svým rozmáchlým stylem a sofistikovanými zápletkami. Jeho Sestry vyšly 14. února. Hned v závěsu, tedy v březnu, vyjde novinka Samuela Bjorka Clona. Ten zaznamenal úspěch zejména svou prvotinou V lese visí anděl a následně románem Sova.

Jedním z nejzajímavějších momentů roku bude návrat humoristické literatury, která v posledních letech zaznamenala spíše pokles. Vyjde pokračování Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel. Kniha ponese název Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět a vyjde posledního února.