12. března 2019
Březen není pouze ve znamení příchodu jara, ale již více než šest desítek let patří i knihám a jejich čtenářům. Knihovny, knihkupci a další instituce zabývající se psaným slovem proto pořádají po celé České republice desítky akcí, aby „Březen – Měsíc knihy“ oslavili.

Nechte se inspirovat „Čtenářskou výzvou“

Tápete často v rozhodnutí, jakou knihu zvolit ke čtení? Zapojte se na literárním portálu Databáze knih do Čtenářské výzvy a máte po starostech. Zábavnou formou totiž načerpáte inspiraci na zajímavé knihy prostřednictvím dvaceti předem daných témat. Například se tedy dostanete ke knize, která byla zmíněna v jiné knize; knize, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy nebo ke knize s černobílou obálkou. Do rukou se vám tak mohou dostat díla, která byste si sami od sebe jen těžko vybrali a navíc objevíte kus knižního světa, který byste sami jen těžko objevili.

Vydejte se za zábavou s „Knižní odyseou“

Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře, milovníky knih a čas od času si rádi hrajete, rozhodně byste si neměli nechat ujít druhý ročník Knižní odysey, kterou právě na oslavu „Března – Měsíce knihy“ připravilo knihkupectví Martinus.cz. Zašifrované názvy knih a jejich autorů budete tentokrát hledat nejenom ve videích s pantomimou, slovním popisem či kreslením, ale i v nejrůznějších tajenkách, osmisměrkách a dalších logických úlohách. Zapojit se lze v průběhu celého března a hlavní výherce si může rozšířit knihovnu až o 186 knih.

Probuďte v dětech zájem o knihu na „Noci s Andersenem“

Čtení jednoznačně kultivuje už od toho nejútlejšího věku, a právě na to myslí pořadatelé Noci s Andersenem, kteří se touto březnovou akcí snaží motivovat děti ke čtení a probouzet v nich lásku ke knihám. Ať už tedy doma máte malého knihomola, nebo vaše ratolest čtení příliš nefandí, zkuste mu navrhnout účast na této akci, která nabízí možnost přespání v knihovně. Atmosféra noční budovy, kde knihy bydlí, se totiž určitě bude líbit všem.