Domácí tabu, aneb o čem Češi nemluví

Dvouletým holčičkám oblékáme k bazénu plavečky I s podpr­senkou, zatímco jejich osmiletí sourozenci cestou do školy vesele halekají písničku o lubrikačním gelu. Jsme prudérnější, nebo naprosto free?

„Mám rád řeč těl a v kapse lubrikační gel, tak mi namaž perutě a já do nebe vemu tě,“ zpívá se v písničce od Xindla X, kterou rádia jednu dobu otáčela pětkrát za hodinu. Nic proti sexuálním narážkám v umě­ní, nebýt erotiky, speciálně zpěváci pop music by neměli o čem zpívat. Ženy (a muži) inspirovali spisovatele, básníky i malíře, co svět světem stojí a možná ještě dřív – ani nezná­mý prasochař neuplácal Věstonickou Venu-­ ši jenom tak bez postranních úmyslů, aby si ukrátil čekání na mamuta.

Problém je jinde – ze sexu se stal absolutní mainstream. A když je něčeho moc, začne to nudit.  Schválně si sami spočítejte, kolikrát za den utrpíte čelní srážku s nahou kůží úplně cizích lidí. Poloobnažené krasavice s mnohoslibným úsměvem s vámi začínají den na tubě sprchového gelu i na krabici ovesných vloček ke snídani.

Cestu do práce lemují obří zadky v miniaturních kalhotkách na billboardech – v létě lákají k moři, v zimě na solárko. A nebo klidně na nový druh těstovin nebo sekačku na trávu v akci – když nemáš nápad, sex prodává vždycky. Jen co zapnete počítač, hlásí se spamy s atraktivní nabídkou prodloužení soulože či penisu. Fotky z plastiky prsou vám nejčtenější on-line deník bez milosti servíruje na hlavní stránce. Chcete si v klidu přečíst noviny?

Bum – na titulní stránce informace o fakt nejlepším domácím pornu. Když se posléze večer vyčerpaní takovým množ­st­vím cizího sexu zhroutíte u televize a pustíte si zprávy, čte je pohledná blondýnka něco přes dvacet. Ze zakázaného ovoce se stala hotovka ze závodní jídelny. Kouzlo tajemného se už dávno nekoná. Jako bychom do třetího tisíciletí vstoupili ochuzeni o něco odvěkého a pudového – o zážitek zákazu, který zůstává generace neměnný, který vyžaduje náš respekt. Jenomže kde ho hledat? Sex je nuda, násilí nikoho nešokuje, všichni se ke všemu dávno přiznali na Facebooku a naopak hledají, co na sebe ještě prásknout, aby zaujali aspoň trochu. Zůstalo v našem světě ještě vůbec nějaké tabu?   

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Láska & Sex