Je to kluk nebo holka? Toť otázka?

To bývá první otázka, kterou si položíme hned po narození nového člověka. Pohlavní identita nás často zajímá mnohem dřív než například zdravotní stav nebo fyzické rysy. Ale co když se stane, že se narodí jedinec, u kterého to zas tak úplně jasné není

V posledních letech opět vzbudila transsexualita (‚nepravý hermafroditismus‘) a intersexualita (‚pravý hermafroditismus‘) zájem médií, tedy i veřejnosti a odborníků. Stalo se tak v souvislosti s případem jihoafrické běžkyně Caster Semenya. Mezinárodní atletická federace IAAF podle výsledků testů zveřejnila, že Semenya je hermafrodit. Nemá vaječníky, ale varlata. Tato ‚senzace‘ měla pro nic netušící Jihoafričanku jen traumatický dopad. Naproti tomu skutečnou senzací, a sice v módním světě, je model(ka) Andrej Pejic.

Jako anděl...
Andrej Pejic je srbský model, který prý poutá svým až andělským vzhledem. Jak příznačné, když andělé mají být bezpohlavní. Nutno ovšem přiznat, že Andrej je velmi půvabná blondýnka s dokonale souměrným obličejem, sexy lícními kostmi a rty. Není tedy divu, že se v tom unuděném módním světě stal naprostým magnetem pro spoustu významných návrhářů, jako je např. Jean Paul Gaultier, zaplavuje obálky prestižních módních časopisů a nechává se fotit jen těmi nejlepšími fotografy.

Podle svých slov miluje eleganci ženské módy, ale ohledně své skutečné sexuality je skoupý na slovo. Nelze tedy jednoznačně říci, zda se v jeho případě jedná o skutečného transsexuála, nebo jde jen o formu cross-dressingu (oblékání křížem). To jeho kolegyně, modelka Lea T, která se původně narodila jako syn slavného fotbalového hráče Toninha Cereza, se ke své transsexualitě otevřeně hlásí. Stejně tak jako Tereza Spencerová, známá česká novinářka. Tereza prožila většinu dosavadního života jako muž, i když se cítila být ženou. Nakonec podstoupila operaci na změnu pohlaví. Ze ‚minulého‘ života má syna a nejen o své transsexualitě krásně píše ve své knize Jsem tranďák.

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Láska & Sex