Geniální triky, jak dostat práci

Tohle všechno jsou rady od těch, kterým taktika vyšla.

Jasně, už jste si nastavila posla dobrých zpráv na Job.cz, který vám dá vědět o každém šustnutí v oboru. Ještě si změníte status na LinkedIn a skočíte si na pracák. Takhle to přece dělají všichni. Dá se ale udělat ještě něco? Tady jsou tipy od těch, kteří šli štěstí naproti.

Zní to drze. Je to drzé. Takže to udělejte. Vyhlédněte si člověka, jehož práce se vám líbí. Zajděte za ním, vysekněte mu poklonu: „Vaše práce se mi líbí a obdivuju, jak to děláte. Když byste za sebe hledal náhradu, dejte mi vědět.“ A nechte na sebe spojení. Čas od času se připomeňte. Lidé občas potřebují z práce odejít za lepší a sehnání náhrady jim proces urychlí. A kdyby odejít nechtěli, alespoň si vás budou pamatovat na výpomoc.

Vyhlédněte si společnost, pro kterou byste ráda pracovala, a sledujte ji. Tu a tam jim pošlete ohlas, recenzi, příspěvek ze své vlastní dílny. Jde o navlékárnu korálků? Vystřihněte své návrhy náhrdelníků. Cukrárna? Doneste vlastnoruční svatební dort. I sportovní rybář Jakub Vágner celé dva roky bombardoval americkou redakci National Geographic svými články, než jim došlo, že ho potřebují, a poslali pro něho do Prahy tryskáč.

Fňukejte na Facebooku. Každý z vašich tří set přátel se musí dozvědět, že sháníte práci. A musí si to uvědomit aspoň jednou týdně. Podle sociologů existují ve společnosti lidé, kteří znají víc dalších lidí než ti ostatní. Navíc mají dar žvanivosti a potřebu předávat zprávy dál. Bingo! Pak jsou tu ještě figury, které od přírody potřebují uvádět věci do harmonie. Když někdo fňuká, rve jim to srdce a snaží se mu mimoděk pomoct.

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Láska & Sex