5. září 2014
Stručná historie ochránce penisu od ponožky až po voňavého kamaráda!

1. Starověká ochrana, 1000 let před n. l.
Egypťané přišli s kondomem ušitého ze lněného plátna. Sloužil jim proti přenášení pohlavních chorob. Proti početí měly egyptské ženy jiné triky. Před sexem si do vaginy zanesly krokodýlí trus a med jako spermicidy. (Co se dělo při napadením infekcí, to už nikdo neví…)

2. Bolestivá ochrana, 15. století
Ve středověku se v Číně používala ovčí střeva nebo mastný hedvábný papír. Japonci si na penisy navlékali ochranu vyrobenou ze zvířecích rohů, jemné kůže a želvoviny.

3. Guma, 1839
Charles Goodyear přišel na to, jak vyrábět kondomy ve velkém. Jeho vynález se vyznačoval překvapivě silným aromatem gumy a měl po obou stranách švy jako u pneumatiky. Naštěstí už ženy nemusely při sexu trpět.

4. Latex spasitel, 1912
Polský vynálezce Julius Fromm si jako vzor vzal Goodyearův prezervativ. Vyrobil skleněné formy ve tvaru penisu, a ty namáčel do kaučuku. Následně jej vytvrdil v peci, aby kondom lépe držel. Ke kondomům byl přibalen papírek, na kterém stálo: „Balíček tří Frommových kondomů, prosím. Diskrétně.“ A víte co? Daly se tehdy sehnat jen v lékárně.

5. Legrační kondomy, 2014
Dnešní kondomy jsou jako bonbony Skittles. K dostání ve všech možných barvách a chutích. Některé jsou vroubkované, s puntíky, s hrbolky, extra tenké nebo extra lubrikované. Existují i kondomy se zabudovaným vibračním zařízením!