Co všechno na sebe prozradila Alanis Morissette

Alanis zahraje v Česku na červencovém festivalu Colours of Ostrava.

→ Kdysi jsem vyhrála sázku, že budu mít během turné nejvíc sexu ze všech členů kapely. Měla jsem takové období, kdy jsem trochu experimentovala, ale netrvalo dlouho. Jen asi týden. Doteď na tohle téma s přáteli vtipkujeme.

→ Na mužích se mi nejvíc líbí odvaha a snaha jít na věc, ať už jde o rozhovor nebo třeba spontánní výlet.

→ Kdybych byla jeden den mužem, užívala bych si čurání ve stoje.

→ Lidé mě škatulkují. Myslí si, že jsem pořád úplně stejná. Že jsem pořád rozzlobená, aktivní nebo duchovně založená, jakákoliv. Ale já jsem to všechno dohromady.

→ Pohání mě vědomí, že si fanoušci moje písničky přivlastňují a prožívají je.

→ Konečně žiju normální život. Když mi bylo deset, založila jsem nahrávací společnost, od té doby za sebe nesu odpovědnost. Teprve teď mám čas se jen tak bavit a hrát si.

→ Tou nejchytřejší věcí, kterou jsem kdy udělala, je, že jsem si vzala Maria Treadwaye za manžela.

→ Mateřství je jako ten nejroztomilejší a nejjemnější dětský plyšáček. Syn Ever pootevřel dveře v mém srdci, které jsem roky oprašovala pro tento druh lásky.

→ Pořád se cítím trapně za to, jak málo jsem byla na mateřství připravená. Sázela jsem na svůj přístup „zařídím se, až to přijde“. Zaměřovala jsem se prostě na vlastní porod. Jako bych se vůbec mohla připravit na to, že se z mého těla zrodí lidská bytost. Vnímám své tělo jako nástroj, ne jako ozdobu.

→ Společnost si cení bohatství a slávy na úkor pohodového života. Když se ale někdo ocitne na očích veřejnosti příliš mladý, je to prostě zneužívání dětí. Je to na úkor jeho přirozeného vývoje. Už tak je složité se rozvíjet.

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda