Joudlejdy, jooo!!! Poznejte báječné Tyrolsko

Přichystejte se na rozeklané štíty, horská údolí, termální prameny, kulinářské speciality, historické památky a nevšední zážitky.

Leží doslova za humny, pár kilometrů autem od naší jižní hranice. V nejnavštěvova­nější Spolkové republice Rakouska – Tyrolsku si každý najde ten svůj malý ráj. Se svými téměř šesti sty ‚třítisícovkami‘ poskytne vášnivým turistům i těm, co dávají přednost procházkám, dokonalé zázemí. 15 000 km značených turistických tras mluví samo za sebe. Vydat se po nich můžete sami, kdo chce ovšem hledat granáty, prozkoumávat pašerácké stezky v Ischglu nebo Galtüru, nebo objevovat mystická místa v rokli Zammer Lochputz, vyrazí s průvodcem. Na cesty můžete vyšlápnout také bosky podle průvodce bosých pěších túr, či za doprovodu haflingských koní nebo dokonce exotických lam.

Vandrování nedotčenou krajinou v některé z přírodních rezervací (je jich tu 72 a jedna z nich, Hohe Tauern, je největší ve střední Evropě), vám přinese zážitky na celý život. Na své si přijdou i cyklisté. Připraveno mají 4750 km cyklistických stezek nejrůznější obtížnosti. Lanové dráhy a železnice vás vyvezou do míst, kde ze sedla kola budete vnímat krásu alpské přírody skutečně naplno.

Prameny zdraví
Jedním z největších pokladů Tyrolska je voda. Prýští tu z nejméně 10 000 pramenů a mnohde má kvalitu minerálky. Ať si vypijete doušek, ponoříte tělo do některého ze stovky jezer, nebo zkusíte termální lázně v Ötztálském či Zillertálském údolí, pokaždé vás neuvěřitelně osvěží. Je křišťálově čistá a plná energie... Vyzkoušejte třeba lázně v Aqua Dome v Längenfeldu.

Pro wellness je Tyrolsko přímo stvořené. Jeho hlavními přísadami jsou totiž: horský vzduch, čistá voda, příjemné prostředí, domácí strava, mírný pohyb, termální koupele a aromatické bylinky... Používání přírodních léčebných metod má v Tyrolsku svou  dávnou tradici. Sirné koupele v Ötztálských Alpách využívali lidé už od 16. století a dodnes se v okolí jezera Achensee vyrábí podle starých metod tzv. kamenný olej, účinný na pohybový aparát. V Tyrolsku najdete vše, po čem toužíte, bio-hotely, zařízení se specializací na Feng Shui a nebo na zeštíhlení a zkrášlení celého těla.

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Volný čas