Jak nejlépe vybrat sedací soupravu?

Sedací souprava je často dominantou celého interiéru. Jak si vybrat takovou, aby vám sedla a byla nejen krásná, ale i funkční? Máme pro vás pár rad, se kterými nesednete, tedy nešlápnete vedle...

Sedačka, nebo velký jídelní stůl? Dilema, které jsem řešila před pár lety, kdy jsem si zařizovala nové bydlení. Setkání s přáteli pro mě znamená malý kulinářský festival, pro který konferenční stolek není úplně to pravé. Prostor pro obojí ale nebyl a na miskách vah nakonec zvítězila sedačka. Dnes jí Světlé barvy na sedacích soupravách jsou pořád oblíbené. (Foto: jpž)vzhledem k využití přezdívám ,lehačka‘... Víkendových ,dvacetiminutovek‘ po obědě v poloze ležmo je totiž přeci jen v roce trochu víc než gurmánských dýchánků. Cesta k mé ,sedačce-lehačce‘ ale vůbec nebyla tak jednoduchá, jak se mi na první pohled zdálo. Chyb jsem natropila dost a nakonec moje volba vůbec nebyla ta nejšťastnější. A jak se tedy vystříhat těch nejbanálnějších omylů při jejím výběru?

Dvakrát měř... a pak sedni!
Opravdu dobře změřit a zmapovat místnost, kam má sedačka přijít, vůbec není od věci. Někam se prostě ,rohovka‘ nevejde, ani kdybyste se na hlavu postavili. V potaz musíte vzít také rozmístění oken a dveří. A pokud si nejste jisti, vyberte si showroom, kde vám zdarma vypracují počítačový model vašeho interiéru a vybranou sedačku do něj umístí. U mě zvítězil trojsedák se dvěma křesly. Prodejci ale v té době nabízeli především zboží z katalogu. „Ne, děkuji, z katalogu si nevyberu, potřebuji si na ni sednout,“ jsem vyslovila snad milionkrát. Urputnost se mi ale vyplatila a svoji vysněnou sedačku jsem našla, i když jsem si ji jela otestovat přes půl republiky. Jedno jsem ale podcenila. Ačkoliv jsem doma měla všechno dokonale vyměřeno, sedačku mě vůbec nenapadlo s centimetrem obejít, vystačila jsem si s informací, jak je dlouhá... Vchodovými dveřmi pak neprošlo ani křeslo, natož trojsedák. Naštěstí mám francouzské okno na terasu. Bydlet ale ve třetím patře panelového domu, tak nevím... Abyste tedy nebyli nemile překvapeni, je třeba nejenom si ji pořádně otestovat a zvolit si tu správnou tvrdost či měkkost čalounění, ale také měřit, měřit a měřit!

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Volný čas